Дали за ова парче „Луј Витон“ би платиле 55.500 долари?

Секоја сезона модните куќи се натпреваруваат чија чанта ќе биде не само најпродавана, туку и најскапа. На ниту една досега не ѝ успеало да ја симне од тронот култната чанта на „Биркин“, на која и понатаму ѝ е загрозено славното име по тужбата од француската актерка Биркин, која побарала чантата веќе да не го носи нејзиното име. Оваа недела француската престижна куќа „Луј Витон“ ја претстави својата екстравагантна убавица. 30.11.lujviton Култната марка одлучи пред почетокот на божикните и новогодишните празници да ја покаже најскапата чанта во историјата на оваа марка. Станува збор за чанта од крокодилска кожа во боја на шампањско и ванила. Чантата чини 55.500 долари. Има класична форма, со кратки рачки и со златен катанец.
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 74 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали за ова парче „Луј Витон“ би платиле 55.500 долари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: