Дали нешто се сменило: Она што пред 2.000 години го напишал Цицерон е неверојатно!

Цицерон се смета за еден од најголемите умови на антички Рим. Тој ги запозна Римјаните со најважните филозофски учења, создавајќи го латинскиот филозофски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

При археолошки ископувања во Темната пештера во провинцијата Малополското Војводство во јужна Полска, откриени се останки на дете неандерталец, стари над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновите археолошки истражувања на локалитетот „Плоча – Миќов град“, кај Заливот на коските и наколната населба, извршени ова лето, покажуваат дека објектите ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во периодот јуни/јули 2018 година, во соработка со охридскиот Завод и Музеј и Центарот за истражување на предисторијата и ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 205 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов да внимава што зборува, му порачаа здравствените работници кои во моментов му се премногу бесни на скопскиот градоначалник. Во изјавите ...
сите 89 | | | веќе видена

Владата на Р. Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за главните ...
сите 202 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали нешто се сменило: Она што пред 2.000 години го напишал Цицерон е неверојатно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: