Некои ја предвидуваат иднината, а некои ни помагаат: Неколку видови соништа и нивното значење

Обрнете внимание на тоа што го сонувате, па обидете се да го поврзете со нешто што се случувало претходно, а можеби и после одреден период. Нашите соништа често ни укажуваат на некои работи, ни помагаат и решаваат проблеми, најавуваат иднина... Обрнете внимание на тоа што го сонувате, па обидете се да го поврзете со нешто што се случувало претходно, а можеби и после одреден период. Нашите соништа често ни укажуваат на некои работи, ни помагаат и решаваат проблеми, најавуваат иднина...Прочитајте некои од нивните значења:Соништа од кои учимеТаквите соништа имаат морална лекција или порака која е скриена во себе. Се појавуваат можеби кога сме соочени со некоја дилема или нешто друго во животот. Оваа врста на соништа е насочена кон решавање на дилемите и одбирање на правиот пат. Понекогаш тоа е јасно и очигледно, а понекогаш е потребно добро да се размисли која е пораката на сонот.Соништа кои ги решаваат проблемитеОва се најчудните врсти на соништа. Тоа се соништа кои доаѓаат од нашата потсвест, а ...
| | веќе видена | слични

Психологот Иан Валас открива што значат најчесто сонуваните соништа. Психологот Иан Валас открива што значат најчесто сонуваните соништа.Тој анализирал повеќе од 150.000 соништа, за време од 30 години и направил листа на најсонувани соништа, го анализирал нивното значење и што може да се научи од нив.Бременост - ова значи голем напредок и развој. Не го пропуштајте!Непозната собаСобата во некоја куќа ги претставува различните аспекти на вашиот карактер. Ако се наоѓате во соба која никој не ја користи, значи дека имате талент за кој не сте свесни. Затоа треба да поминете повеќе време истажувајќи ги своите таленти.ПаѓањеАко сонувате дека паѓате, тоа значи дека на јаве се држите цврсто за нешто. Со тоа нешто мора да се помирите. Наместо да се грижите за губењето на контрола, треба да имате поголема доверба во себе и да верувате дека се ќе дојде на свое место.ЛетањеАко сонувате дека летата, тоа значи дека ќе се ослободите од околностите кои ве спречуваат нешто да направите. Овој сон е последица на ...
| | веќе видена | слични

Фрустрирачки е кога мажот со тие фрази сака да кажи нешто, а не го знаеме нивното значење. Сега знаеме какви се нивните намери. Иако некои работи се тешки да се поднесат и проголтаат, подобро ќе се чувствувате кога ќе дознаете што се крие во позадина. Следат неколку реченици и нивно толкување. „И тоа ќе дојде на ред“ Кога мажите го изговараат ова значи дека нешто ќе направат некогаш. Но дека за да го направат тоа ќе треба да ги опомените уште неколку пати. „Ќе видиме“ Ова е љубезен одговор во ситуација во која се чувстуваат непријатно. Поголем број од жените знаат дека машкото „ќе видиме“, значи „не“. „Бев зафатен“ Тоа значи дека кулирал со пријателите. Ова звучи како да е претседател, а не смртник со регуларна работа. „Избери ти“ Мажите ќе ви го кажат ова кога сакаат да се оградат од изборот и да ја намалат нервозата. Затоа колку повеќе одлуки ќе донеси тој, вие имате повеќе причини да го кривите поради грешките. „А твоите другари?“ Кога мажот прашува за вашите другари е скептичен во врска со другите мажи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Некои ја предвидуваат иднината, а некои ни помагаат: Неколку видови соништа и нивното значење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: