Дали е можно да изгорите и под сенка?


Ако ова ви е прв летен одмор со вашето мало дете, мора да знаете дека заштитата на кожата е многу важна. Најдобро е бебињата до шест месеци да не ги изложувате ...
| | веќе видена | слични

Време е на летни одмори. Покрај цената на аранжманот, треба да се размисли и за дополнителните трошоци: нов костим за капење или истиот од лани? Тука се и ...
| | веќе видена | слични

Каде на прв одмор со своето бебе и како до таму? „Не заборавајте средства за дезинфекција, завој, гази, водоотпорни фластери, антибиотски прашок или спреј.“ П ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со потоплите денови, се ослободуваме од вишокот на облека и ја изложуваме кожата на сончевите зраци. Не треба да се плашиме од сонцето, бидејќи е корисно за ...
| | веќе видена | слични

 Со сончевите, топли денови се појавуваат и сезонски здравствени проблеми. Од труење со храна и проблеми со очите, до изгореници од сонцето. Со овие неколку ...
| | веќе видена | слични

Ако користите спреј со заштитен фактор за заштита од штетните сончеви зраци, важно е да знаете правилно да го нанесете за да може да делува. Имено, повеќето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција, на која што ги објави имињата на разрешените носители на раководни функции, одговараше на низа новинарски ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали е можно да изгорите и под сенка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: