Дали Град Скопје ќе ја отвори Градската плажа „Парк“?

Најмалку 20, а најмногу 26 работни денови годишен одмор му следуваат на секој работник. Големината на одморот се уредува со Колективен договор, но доколку тој ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство побара притвор за осомничениот за вчерашното убиство во Шутка. Според истрагата, најпрво дошло до вербална и физичка пресметка меѓу ...
| | веќе видена | слични

Никој не веруваше дека Роберто Гарсија Парондо ќе може во најтешката година за Вардар да направи чудо, па колективот со големо срце и огромен карактер да го ...
| | веќе видена | слични

Вардар на фантастичен начин со европска титула ја заокружи оваа турбулетна сезона за него, успех за кој голем удел има шпанскиот стратег Роберто Гарсија ...
| | веќе видена | слични

Во моментов повторно се расипа автобус на ЈСП и покрај тоа што КУРИР утрово објави вест за честото расипување на автобусите во летниот период во изминатата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Град Скопје ќе ја отвори Градската плажа „Парк“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: