Ким Кардашијан со моден едиторијал за „Вог“ Индија


Ким Кардашијан е главното лице на мартовското издание на „Вог“ Индија. 37-годишната ѕвезда од „Keeping Up with the Kardashians“ позираше во креации од индиски дизајнери, но и од светски познати брендови, пред објективот на Гред Суолс. На самата корица уредниците го поставуваат прашањето „Зошто 160 милиони луѓе се опседнати со неа?“. Во рамките на интервјуто, новинарите ја посетуваат Ким дека започна како стилистка и ја запрашаа дали очекувала нејзината кариера да се развива на овој начин. „Не очекував. Мислев дека ќе имам свој бутик. Мислев дека нема да продолжиме со снимањето по 1 или 2 сезони“ – рекла таа.
| | веќе видена | слични

Откако по трет пат станаа родители, гласините велат дека Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест. Реалити ѕвездата и раперот се во брак од 2014 година и имаат три деца – 4-годишната Норт, 3-годишниот Сејнт и малата Чикаго Вест која ја добија пред само два месеци. Baby Chicago A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Feb 26, 2018 at 1:55pm PST Но, светските медиуми сега наведуваат дека Ким повеќе не може да излезе на крај со својот “сопруг од пеколот”.“Најблаго речено, животот со Канје е тежок и Ким е веќе уморна од него. Тој воопшто не ѝ помага околу децата, има чести изливи на бес и станал зависник од таблети без кои речиси и не може да функционира. Откога Чикаго се родила, неговите напади станале сè посериозни и почести. Ким поради тоа често се запрашува дали нејзиниот живот би ѝ бил полесен без него”, изјавил извор близок до старлетата.Додека Ким и Канје мудро молчат за сè, гласините за нивниот развод не одат во прилог на тоа дека познатата Кардашијанка во текот на неодамнешната посета ...
| | веќе видена | слични

Секако, се работи за 37 годишната Ким Кардашијан кој од ништо направи многу, а сега се појави и на една од ретките насловни страни на кој се уште не била, а се работи за американското „Еlle“. „Моја прва насловна“ се пофали Ким со слика на Инстаграм на која може да ги видеме облините по кој е широко позната. Иако тоа никогаш не го признала, може да заклучиме дека за тоа се заслужни пластичните хирурзи. A post shared by Elle Magazine (@elleusa) on Mar 13, 2018 at 5:06am PDT Списанието на своите читатели им понуди персонализирана насловна страна со порака која им ја праќа Ким, а на сите фотографии таа изгледа доста убаво. A post shared by Keeping Up With Kimye (@kuw.kimye) on Mar 13, 2018 at 6:44am PDT Почна да раскажува и за четвртото дете и откри дека тоа е нејзиниот максимум. „Мислам дека нема да можам да поднесам повеќе од четири. Мојот распоред е пренатрупан, а сметам дека секоја жена треба да даде големо внимание на своето дете“ искрено признава.
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан ги почести фановите со нови фотка покажувајќи го својот пзнат задник на кој што носи сиви гаќички, а на нозе облекла дебели чорапи. „Ми фали малку боја“ - напиша Ким. На нејзиниоте фанови тоа воопшто не му смета, а доказ за тоа се лајковите кои ги собра и изнесуваат скоро 2 милиони. on Mar 12, 2018 at 4:23pm PDT on Mar 11, 2018 at 3:04pm PDT
| | веќе видена | слични

Според светските таблоиди, Ким Кардашијан и Канје Вест се пред развод. Тие пишуваат дека Ким веќе не може да излезе на крај со „сопругот од пеколот“ кој се однесувал како малечко дете, но има и зависност од таблети без кои не може да функционира.Се смета дека нивниот развод ќе чини неколку милијарди долари, оти и двајцата имаат огромен импот, но и заработија многу откако се во брак. „Животот на Ким со Канје е тежок. И Ким ја допре границата. Тој не ѝ помага околу децата, има изливи на бес, зависник е од таблети… Откако се роди Чикаго, неговото однесување е сè полошо и полошо. Ким смета дека животот без него би ѝ бил полесен“, изјавил близок на Ким за „Ас викли“. Ким и Канје имаат три деца, Чикаго Вест, Сеинт Вест и Норт Вест.
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарение на огромниот број на нејзини следбеници на Инстаграм, што и да постира Ким Кардашијан, добива големо внимание. Новата фотографија е провокативна, а пораката од Кардашијан е – „ми треба тен“. Инаку, освен раскошните облини, на фотографијата се гледа дека косата ја бојадисала во розова нијанса, а со иста таква боја на коса, неодамна позираше и Канје Вест. I need a tan A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Mar 12, 2018 at 4:23pm PDT
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан се смета за социјален феномен за 21-от век, а нејзините познати облини и убавина се „новите стандарди“ за убавина во светот.Тинејџерките се обидуваат да личат на неа, или во најмала рака да се облекуваат како реалити ѕвездата.Но, постојат девојки кои навистина наликуваат на Ким, кои ѕвездата некогаш ги користи како свои двојнички.Тешко дека ќе пронајдете некоја поголема разлика, па ајде да ги видиме двојничките на Ким.Соња и Фајза АлуПокрај тоа што Соња наликува на Ким Кардашијан, нејзината сестра Фајза е иста Кајли Џенер.Сестрите станаа познати по тоа што се облекуваат исто како реалити ѕвездите, па на Инстаграм се „главна“ атракција.Камила ОсманЗа оваа девојка нема потреба ништо да се додава, само погледнете ја сличноста со Ким и се ќе ви биде јасно.Камила дури ја имаше честа да се запознае лично со Ким Кардашијан, благодарение на нејзиниот пријател Џонатан Чебан.
| | веќе видена | слични

 Ким и Кортни Кардашијан имаат по три дечиња, а пак Клое Кардашијан вежба со внуците додека го чека своето прво дете. Колку и да не ни се допаѓа, мора да признаеме дека семејството Кардашијан има значајно место во светот на забавата. Тие заработуваат милиони, па мора да се подготвиме за Годинава имаше многу бебиња во познатото семејство. Како изгледа следната генерација на Кардашијан: Сторми Кајли Џенер и нејзиното момче Тревис Скот неодамна станаа родители на преслатката Сторми. Чикаго На почетокот од 2018 ја запознавме Чикаго, ќерката на Ким Кардашијан. Третото дете, ќерката Чикаго, Ким и Канје ја добија на 15 јануари со помош на сурогат. Норт и Сент Ким Кардашијан го доби првото дете со раперот Канје Вест во јуни 2013, ќерката Норт. Две години подоцна, поточно во декември 2015 го добија синот Сент. Дрим Роб, најмладиот Кардашијан, ја доби својата ќерка Дрим во ноември 2016 со својата тогашна девојка Блек Чајна. Мејсон, Пенелопе и Реин Кортни, најстарата Кардашијан, со поранешниот Скот Дисик има три деца. ...
| | веќе видена | слични

Популарната старлета се подготвува за естетска операција на задникот, кој треба да биде многу помал отколку сега. Анонимен извор близок на Ким за таблоидите откри дека  популарната кардашијанка  планира да го намали задникот, поради кој доби светска слава. -Се започна минатата година, кога папараците ја фатија  Ким на одмор во Мексико и го сликаа нејзиниот задник со целулит во танга. Ким е во состојба со часови да стои пред огледало и да си го гледа задникот. Полудува ако не носи мидер, а фановите често поради него ја критикуваат на социјалните мрежи, дека во фотошоп ги средува сликите. Затоа испланира операција со која ќе го намали и подигне,  изјавил анонимниот пријател на Ким за медиумите.  
| | веќе видена | слични

Тоа е омилениот трик за заводливо деколте на нејзината сестра Ким, но и Кортни Кардашијан со задоволство го користи.Реалити ѕвездата беше забележана во Лос Анџелес, заедно со момчето Јунус, со кое присуствуваа на роденденската забава на Тристан Томпсон. Сите очи беа вперени во деколтето на Кортни, бидејќи јасно се виде „селотејпот“ со кој беа прицврстени нејзините гради. Таа се појави во зелен костум кој и стоеше одлично и покрај малиот моден гаф.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 323 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска - Давкова. ...
сите 180 | | | веќе видена

Како што најавивме веќе во текот на следната недела и покрај тоа што не очекуваме целосна стабилизација на атмосверата што значи дека и понатаму ќе има локална ...
сите 197 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 100 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 178 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Кардашијан со моден едиторијал за „Вог“ Индија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: