Македонец го фасцинираше жирито на X Фактор


2 копии

Македонецот Давид Темелков вчеравечер го одушеви жирито на најгледаното регионално музичко шоу X Фактор. Со фантастични гласовни можности Давид ја изведе песната „Kiss from a rose“, ја крена публиката на нозе, а ни жирито не остана рамнодушно. Му подели одлични коментари и четири гласа за да продолжи понатаму во овој популарен музички натпревар.
| | веќе видена | слични

Давид Темелков и дуото Спарклс се новите македонци кои го фасцинираа жирито на Х-Фактор, а публиката ја крена на нозе. Со фантастичната изведба на Kiss from a rose, Давид си заработи само пофалби од жирито на сметка на гласот, но и изгледот. Затоа си доби 4 „да“ и продолжи понатаму. Едвај чекаме да видиме што е следно од него… Тања Бајковска и Владимир Ризовски пак кои настапуваат под името „Спарклс“, ја отпеаја темата „Too Close To Love You“ од Алекс Клер, а од домашната сцена ја одбраа познатата „Некогаш и негде“ од Владо Јаневски. Освен Жељко, останатите членови на жирито им дадоа потврден одговор за продолжување во наредната фаза од натпреварот. Во продолжение ги гледаме нивните настапи…
| | веќе видена | слични

Македонецот Давид Темелков завчеравечер ги воодушеви жирито и публиката во третата по ред емисија на популарното регионално музичко шоу „Икс-фактор“. „Преубаво, нежно... Ова момче од Македонија го покажа својот икс-фактор!“ - се вели во најавата за видеото на настапот на Темелков, поставен на каналот „Јутјуб“ на „Икс- фактор“. Давид настапи со песната „Kiss From A Rose“ и освои четири гласа од жирито, кое имаше само пофалби за неговата изведба. Темелков се занимава со фитнес, а до неодамна и со боречки вештини. Кон крајот на 2013 година, дебитираше на домашната музичка сцена со баладата „Молитва“, дело на раперот Андреј Миске, но не забележа некој позначаен успех. Да се надеваме дека ќе му тргне на „Икс-фактор“. (К.Ш.)
| | веќе видена | слични
5 копии

Дваесет и двегодишниот Давид Темелков од Скопје го воодушеви жирито на шоуто „Икс фактор“ и ја крена целата публика на нозе. Давид ја изведе „Kiss from a rose“ на Сил, доби одлични коментари од жирито и е уште еден од македонските таленти кои со четири „да“ продолжува во втората фаза на натпреварувањето. Погледнете…
| | веќе видена | слични

Во рамките на синоќешната трета епизода од втората сезона на „Х фактор“ имавме можност да погледнеме мошне интересни аудиции, но секако за нас се издвоија настапите на нашите Давид Темелков и дуото „Спарклс“. 22-годишниот скопјанец, за кој Жељко рече дека има глас како познатиот Џони Логан („Hold Me Now“, победник на Евровизија в0 1987 година), го импресионираше жирито со изведбата на баладата „Kiss From a Rose“ од Сил. Доколку ја пропуштивте неговата аудиција, погледнете ја во продолжение.Тања Бајковска и Владимир Ризовски, кои настапуваат под името „Спарклс“, ја отпеаја темата „Too Close To Love You“ од Алекс Клер, а од домашната сцена ја одбраа познатата „Некогаш и негде“ од Владо Јаневски. Освен Жељко, останатите членови на жирито им дадоа потврден одговор за продолжување во наредната фаза од натпреварот, па се надеваме дека ќе тргнат по стапките на Алекс и Сиера, кои триумфираа на третата и последна сезона од американскиот „Х фактор“.Аудицијата на „Спарклс“ Ве очекува во продолжение, а веднаш потоа ...
| | веќе видена | слични

Гитара(Владимир Ризоски) и Вокал(Tања Бојковска) се единствениот музички пар од Македонија со кој повторно се претставија во најдобро светло,единствена замерка беше на жирито што премногу позитивна трема влијаеше меѓу нив но сепак „Too close to Love you“ и „Некогаш и негде“ беа вистинскиот погодок да се пласираат во наредниот круг на регионалното шоу X factor. Во продолжение погледнете како изгледаше целосното музичко парче.
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонците Тања Бајковска и Владимир Ражовски се првата двојка која одлучила заедно да се пријави на балканскиот музички натпревар X Фактор. „Спарклс“, како што ја нарекуваат својата група, во вчерашната емисија ја изведоа „Too close to love you“ со која си обезбедија место во понатамошниот круг.
| | веќе видена | слични

Македонските кандидати на регионалното музичко шоу Икс-Фактор стандардно ја воодушевуваат жири комисијата.Откако започна втората сезона на популарниот музички натпревар, освен битолчанката Марија Груевска уште еден македонски кандидат „растури“ на сцената со својот специфичен вокал.Скопјанецот Давид Темелков ја импресионираше публиката и жирито со изведбата на песната „Kiss from a rose“ и секако ги собра најласкавите коментари на жирито.Со освоените четири гласа тој продолжува понатаму, а доколку го пропуштивте неговиот настап еве го видеото:Напомена:Сите права се задржани. Текстот не смее да се превзема во целина или во делови, без наведување на извор.
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва се очекува силен дожд во Париз со невреме. Сводот на катедралата , кој делумно се урна и така е натопен со вода од гаснењето. Архитектите се плашат ...
сите 302 | | | веќе видена

Експлозијата што ја предизвика бомбашот на снимката е најсмортоносната , зашто тој со експлозивот во ранецот седна меѓу верниците во црквата, за по неколку ...
сите 398 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 265 | | | веќе видена

На граѓанската трибина на кандидатот Стево Пендаровски вечерва се обрати и своја поддршка даде и министерот со потекло од Тетово, Едмонд Адеми, кој упати ...
сите 210 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Не треба да сте експерт за избори за да заклучите дека во историјата на европските избори од каков било вид се нема случено ваков колапс на легитимитетот. Да ...
сите 151 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец го фасцинираше жирито на X Фактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: