За континуирана работа на РЕК „Битола“ мора набрзо да се отвори рудникот во Живојно, рече вицепремиерот Анѓушев

Мора да се подобри состојбата со ископот на јаглен во рудникот Брод-Гнеотино во РЕК „Битола“, а мора и да се мисли за што поскоро отворање на рудникот во ...
| | веќе видена | слични

Пред 30 години, кога бил изграден третиот блок во РЕК „Битола“, многу се внимавало за заштита на животната средина. Доказ за тоа се новинарските написи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во просториите на АД ЕЛЕМ , подружница РЕК Битола, директорот Васко Ковачевски вчера потпиша Меморандуми за соработка со општините Битола, Новаци и Могила. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Менаџментот на РЕК Битола и градоначалниците на општините Битола, Новаци и Могила потпишаа меморандуми за меѓусебна соработка со што се обврзуваат интензивно и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со централна прослава на која се обратија вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, генералниот директор на АД ЕЛЕМ, Драган Миновски, Директорот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 604 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За континуирана работа на РЕК „Битола“ мора набрзо да се отвори рудникот во Живојно, рече вицепремиерот Анѓушев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: