Дадилка или клонирана мајка?

Кога ќе дојде моментот детето да се одвои од мајката и да се згрижи додека таа е на работа, секогаш постои дилема што да се одбере - градинка или дадилка. Да го даде-те во градинка и да стравувате дека ќе се разболува или да најмите дадилка. Но, ка-ко да ја одберете совршената жена што ќе го чува вашето дете? Мајките секогаш поставуваат високи критериуми, дадилката се труди да ги исполни, но, всушност, детето е тоа што избира. Ако тоа ја прифати жената, тогаш сите ќе би-дат среќни и задоволни. Ако не, тогаш почнува вистинската пеколна потрага по совр-шена дадилка. Се алармираат сите роднини и пријатели, сите агенции зашто детето некој мора да го чува и тоа веднаш. „Чудни“ барања Мајките најчесто бараат жената што ќе го чува нивното дете да го сака приближно колку неа, но, од друга страна, пак, да не се зближи премногу, па таа да „се бори“ да ја замени мајката. Од дадилката се бара да биде чиста, внимателна, трпелива и да не пуши. Некои современи мајки имаат „чудни“ барања, како, на пример, „дадилката тре-ба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 328 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска - Давкова. ...
сите 198 | | | веќе видена

Како што најавивме веќе во текот на следната недела и покрај тоа што не очекуваме целосна стабилизација на атмосверата што значи дека и понатаму ќе има локална ...
сите 197 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 100 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 178 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дадилка или клонирана мајка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: