Дадилка или клонирана мајка?

Кога ќе дојде моментот детето да се одвои од мајката и да се згрижи додека таа е на работа, секогаш постои дилема што да се одбере - градинка или дадилка. Да го даде-те во градинка и да стравувате дека ќе се разболува или да најмите дадилка. Но, ка-ко да ја одберете совршената жена што ќе го чува вашето дете? Мајките секогаш поставуваат високи критериуми, дадилката се труди да ги исполни, но, всушност, детето е тоа што избира. Ако тоа ја прифати жената, тогаш сите ќе би-дат среќни и задоволни. Ако не, тогаш почнува вистинската пеколна потрага по совр-шена дадилка. Се алармираат сите роднини и пријатели, сите агенции зашто детето некој мора да го чува и тоа веднаш. „Чудни“ барања Мајките најчесто бараат жената што ќе го чува нивното дете да го сака приближно колку неа, но, од друга страна, пак, да не се зближи премногу, па таа да „се бори“ да ја замени мајката. Од дадилката се бара да биде чиста, внимателна, трпелива и да не пуши. Некои современи мајки имаат „чудни“ барања, како, на пример, „дадилката тре-ба ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дадилка или клонирана мајка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: