Даде свој тип: Реднап прогнозираше кој ќе ја освои ЛШ во следната сезона

Искусниот англиски стручњак, Хари Реднап даде свој тип, односно прогнозираше кој ќе ја освои Лигата на шампионите во следната сезона. Тој верува дека следува ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола пред две сезони потроши голема сума за ангажман на Едерсон Мораеш од Бенфика, а иако Бразилецот е недопирлив како прв чувар на мрежата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Успесите што ги постигна Манчестер Сити под Пеп Гвардиола направија каталонскиот стратег да стане еден од најпопуларните луѓе во Англија. Стилот што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 243 | | | веќе видена

Нов текст на законот за Јавно обвинителство, со кој се предлага Специјалното јавно обвинителство да се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење ...
сите 87 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даде свој тип: Реднап прогнозираше кој ќе ја освои ЛШ во следната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: