Србија ги повлекува амбасодорите од ЕУ земји кои го признале Косово и уште...!

Немаме амбасади во многу важни земји, како што е Виетнам, Чиле, Перу и во некои Африкански држави, Министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ на седница на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Белград, 30 април 2018 (МИА) - Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека политиката на Србија кон Хрватска во иднина ќе биде заснована на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа влада на Србија, овој претседател и оваа владејачка коалиција никогаш нема да признаат еднострано прогласена независност на Косово, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот потпретседател на Владата на Србија и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ ѝ упати нова отровна стрела на Македонија, и тоа зборувајќи за Косово на ...
| | веќе видена | слични

- Косовскиот прв вицепремиер и шеф на дипломатијата,Беџет Пацоли,изјави дека негов главен предизвик е интеграцијата на Косово и негово зачленување во ООН и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Исчистени и дезинфицирани се станот и влезот во станбената зграда во која завчеравечер се одвиваше вистинска драма. Сцените со евакуирање станари од влезот ...
сите 166 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 102 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 135 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 69 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија ги повлекува амбасодорите од ЕУ земји кои го признале Косово и уште...!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: