Во Даблин има паб на секои 100 жители


15 копии
5 копии
3 копии

Како што се приближува 91-от роденден на англиската кралица Елизабета Втора, сите медиуми шпекулираат што ќе се случи по нејзината смрт, наведувајќи дека тогаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 343 | | | веќе видена

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 254 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Даблин има паб на секои 100 жители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: