Пике:”Можеби Пеп ќе останеше доколку ја освоевме Лигата на Шампионите”

Жерард Пике тврди дека доколку Барселона ја освоела Лигата на Шампионите минатата година, Пеп Гвардиола најверојатно ќе останел како тренер. “Останавме со чувството дека доколку ја го победевме Челси во полуфиналето и ја освоевме Лигата на Шампионите, ќе успеевме да го убедиме да остане уште една година. Никогаш нема да дознаеме” – изјави Пике за “Terra”. Централниот дефанзивец дискутираше и за тврдењата на приватната детективска агенција “Método3″, според која поранешниот менаџер на Барса ги најмил за да го следат секој чекор на Пике. “Знаев дека нешто има. Не е убаво но тоа веќе е помината работа, сега други луѓе го водат клубот. Премногу сум возбуден за тоа што не очекува во наредните два месеци за да мислам на такви работи”.
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола ќе останеше на клупата на Барселона ако ја освоевме Лигата на шампиони изминатата сезона, смета Жерар Пике. Каталонците во полуфиналниот двомеч беа елиминирани од Челзи, кој подоцна стана шампион, а Гвардиола ја напушти Барса на крајот од сезоната. - Да го победевме Челзи и подоцна да ја освоевме Лигата на шампиони, можевме да го убедиме да остане уште една година, изјави Пике и додаде дека би сакал Златан Ибрахимовиќ да игра против Барселона во 1/4-финалето на Лигата на шампиони. Пари Сен Жермен ја обжали суспензијата од два натпревара на својот најдобар играч, кој издржа еден натпревар, и на 26 март ја чека одлуката на УЕФА.
| | веќе видена | слични

Шпанскиот репрезентативен дефанзивец Жерар Пике, членот на Барселона изјави дека Пеп Гвардиола ќе останел тренер на Каталонците, ако Барса успееше во минатата сезона да ја одбрани европската титула.Барселона беше елиминирана во полуфиналето од Челси, кој подоцна стана европски првак, а Гвардиола си замина и направи едногодишна пауза. Пеп во јануари објави дека летово ќе го преземе Баерн Минхен.„Да го победевме Челси и да ја освоевме ЛШ во минатата сезона Пеп ќе останеше. Можевме да го убедиме за уште една година“, рече Пике.
| | веќе видена | слични

Кога реномираниот шпански фудбалски стручњак Пеп Гвардиола одлучи да ја прифати понудата на Баерн Минхен и од летоска да го преземе славниот клуб од Баварија, голем дел од славните европски екипи и нивните навивачи останаа разочарани. Се разбира, сосема поинаква е атмосферата во редовите бундеслигашот, затоа што од 1-ви јули на својата клупа ќе го има најтрофејниот стратег во историјата на еден од најдобрите клубови на сите времиња Барселона. Медиумите постојано шпекулираат со неговите први потези, откако ќе го презеде кормилото на Баерн, меѓутоа засега ништо од тоа не е потврдено. Како и да е, едно е јасно. Во Минхен се е подготвено за пристигнувањето на славниот Каталонец. Искористувајќи го моментот, секогаш досетливите угостители дошле до одлична идеја да го најават доаѓањето на Гвардиола, патем и да ја зголемат продажбата на своите производи. Па така, еден ланец ресторани за брза храна го збогатил своето мени со новитетот „The hot pep Guardinator“, специјален хамбургер во чест на популарниот фудбалски ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Зоран Заев и неговата влада за да ја сокријат неспособноста сега се правдаат со лажни соопштенија.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ...
сите 148 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 111 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 67 | | | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 71 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пике:”Можеби Пеп ќе останеше доколку ја освоевме Лигата на Шампионите”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: