Цврстото Земјино јадро е многу помладо отколку што се мислеше!


Северниот магнетен пол се поместува кон Сибир и тоа многу побрзо од претходно, предупредуваат научниците. Голем дел од нив велат дека сега мора да се ажурираат ...
| | веќе видена | слични

Северниот магнетен пол на Земјата се поместува кон Русија поради што би можело да има проблеми со мапите на смартфоните и навигациските системи, пишува CNN. ...
| | веќе видена | слични

Позицијата на северниот магнетен пол на Земјата, кој се користи за навигациските системи, како паметните телефони, се движи многу побрзо отколку што порано се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 285 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цврстото Земјино јадро е многу помладо отколку што се мислеше!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: