Соопштение за јавност IMS Internet Media Services постигна договор за стекнување на главен удел во Httpool Мајами – 06 .0 7 . 2017 година - IMS Internet Media Services (IMS) , подружница на Sony Pictures Television Networks и една од најголемите компании за продажба на дигитални реклами и медиа закуп во Латинска Америка, објави дека постигнала договор за стекнување на мнозински удел во Httpool , меѓународна огласувачка мрежа на повеќе канали , со присуство во Централна и Источна Европа и Азија. Во согласност со регулаторното одобрување, договорот ќе создаде една од најголемите компании во индустријата на дигитален маркетинг и рекламирање, со комбинирано работење со кое се поддржуваат повеќе од 6000 агенции и брендови ширум светот и ексклузивно се застапуваат Twitter, LinkedIn, Spotify и повеќе од 5000 глобални и локалните издавачи во 30 земји во Латинска Америка, Централна и Источна Европа и Азиско-Пацифички регион . „ Оваа аквизиција ќе му овозможи на IMS да се развие во некои од најзначајните земји со ...
| | веќе видена | слични

Македонија е најзагадената земја во Европа, пишува светски познатата веб страница за патување, култура и животен стил The Culture Trip. Во земјата се наоѓаат два од трите најзагаени градови на континентот. „Квалитетот на воздухот во главниот град Скопје е толку влошен што голем број од граѓаните се принудени да не излегуваат надвор, а во градот Тетово, исто така во северниот дел на земјата, нивото на штетните ПМ10 честички во воздухот беше над нормалата во 350 дена во 2016 година. Институтот за јавно здравје на РМ укажа на опасноста откако утврди дека загаденоста на воздухот во земјата се влошува“, стои во текстот на Алекс Џордан, уредник на рубриката за патување. Понатаму во текстот се укажува на фактот дека во земјата се користат стари возила, како за приватен, така и за јавен превоз, како и застарени печки и неквалитетни материјали за огрев. Ова, во комбинација со претежно планинската топографија вели Џордан, само придонесува за потешко дисперзирање на штетните честички. Тој исто така се осврнува и на ...
| | веќе видена | слични

IMS Internet Media Services (IMS), подружница на Sony Pictures Television Networks и една од најголемите компании за продажба на дигитални реклами и медиа закуп во Латинска Америка, објави дека постигнала договор за стекнување на мнозински удел во Httpool, меѓународна огласувачка мрежа на повеќе канали, со присуство во Централна и Источна Европа и Азија. Во согласност со регулаторното одобрување, договорот ќе создаде една од најголемите компании во индустријата на дигитален маркетинг и рекламирање, со комбинирано работење со кое се поддржуваат повеќе од 6000 агенции и брендови ширум светот и ексклузивно се застапуваат Twitter, LinkedIn, Spotify и повеќе од 5000 глобални и локалните издавачи во 30 земји во Латинска Америка, Централна и Источна Европа и Азиско-Пацифички регион. „Оваа аквизиција ќе му овозможи на IMS да се развие во некои од најзначајните земји со највисок потенцијал низ цела Европа и Азија и да создаде вистинска глобална компанија. IMS и Httpool заедно можат да понудат крајно решение за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 264 | | | веќе видена

Груевски ќе се врати во Република Македонија и тука ќе ја отслужи казната. Наводите во барањето за азил се целосно лажни и очекуваме дека унгарските власти ќе ...
сите 411 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 296 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 230 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 336 | | | веќе видена

Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на одлуката и исправете се над театарската ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

IMS Internet Media Services

Од:
До кого (е-маил):
Порака: