Црвенковски повика на масовно излегување на избори

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски денеска ги повика сите граѓани во недела да излезат и да гласаат како што рече за промени „Вие ќе решавате каков живот ќе живеете и каква држава ќе имате. Македонија е мала земја. А малите земји немаат право на големи грешки. За жал во овие 5 години се направија многу, многу големи грешки. Благодарение на оваа власт Македонија е осиромашена, изолирана, заборавена земја. Благодарение на оваа власт Македонија е изгубена земја во просторот и времето . Сите напред- ние назад. Сите кон Брисел-ние кон Паљурци. Во таква земја не може да има среќа и задоволни луѓе. Во таква земја нема надеж и оптимизам. На 5ти јуни имаме шанса тоа да го промениме“, истакна Црвенковски. Тој упати порака до како што посочи сите чесни професионалци во јавната администрација, во образованието и здравството, во Министерството за внатрешни работи дека новата власт ќе има целосна почит кон нивната работа и ќе ги ослободи од сите притисоци. Повикувајќи ги директорите, началниците и раководителите ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски, ја повика администрацијата и сите граѓани без страв да излезат на изборите на 5-ти јуни и да гласаат слободно. „Благодарение на оваа власт Македонија е осиромашена, изолирана, заборавена земја. Благодарение на оваа власт Македонија е изгубена земја во просторот и времето.Сите напред- ние назад. Сите кон Брисел-ние кон Паљурци. - Во таква земја не може да има среќа и задоволни луѓе. Во таква земја нема надеж и оптимизам. На 5ти јуни имаме шанса тоа да го промениме. Во недела ќе се случат промени.Ние победуваме! - Сите закани и уцени паѓаат во вода кога ќе застанете зад параванот. Таму сте само вие, вашата совест и вашата волја. И никој, ама баш никој не може да знае кому сте го дале својот глас. Донесете вистинска одлука. Одлука со која ќе се гордеете. Бидете дел од Победничка Македонија! - Сакам да упатам и една порака до сите чесни професионалци во јавната администрација, во образованието и здравството, во Министерството за внатрешни работи... - Новата власт ќе има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бранко Црвенковски Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски ги повика граѓаните масовно да излезат на избори и да гласаат по сопствена волја и убедување. Да не подлегнуваат на ничии притисоци бидејќи "за вашите животи одлучувате вие и никој друг". Опозицискиот шеф потенцираше дека в недела судбината е во рацете на граѓаните. "Вие ќе решавате каков живот ќе живеете и каква држава ќе имате. Македонија е мала земја. А малите земји немаат право на големи грешки. За жал во овие пет години се направија многу, многу големи грешки. Благодарение на оваа власт Македонија е осиромашена, изолирана, заборавена земја. Благодарение на оваа власт Македонија е изгубена земја во просторот и времето. Сите напред- ние назад. Сите кон Брисел-ние кон Паљурци. Во таква земја не може да има среќа и задоволни луѓе. Во таква земја нема надеж и оптимизам. На 5 јуни имаме шанса тоа да го промениме. Во недела ќе се случат промени. Ние победуваме!", порача Црвенковски. Апелирајќи на масовна излезност на изборите, тој рече дека граѓаните оваа ...
| | веќе видена | слични

Почитувани граѓани. Во недела се ќе биде во ваши раце. Вие ќе решавате каков живот ќе живеете и каква држава ќе имате. Македонија е мала земја. А малите земји немаат право на големи грешки. За жал во овие 5 години се направија многу, многу големи грешки. Благодарение на оваа власт Македонија е осиромашена, изолирана, заборавена земја. Благодарение на оваа власт Македонија е изгубена земја во просторот и времето. Сите напред - ние назад. Сите кон Брисел - ние кон Паљурци. Во таква земја не може да има среќа и задоволни луѓе. Во таква земја нема надеж и оптимизам. На 5-ти јуни имаме шанса тоа да го промениме. Во недела ќе се случат промени. Ние победуваме! Почитувани граѓани, Оваа битка едноставно не смеете да ја пропуштите. Се работи за вашата и иднината на вашите деца. Или ќе учествувате во донесување на одлуката или други ќе ви ја решаваат судбината. Затоа ве повикувам масовно да излезете на избори. Гласајте по сопствена волја и убедување. Не подлегнувајте на ничии притисоци бидејќи за вашите животи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претпладнево, околу 10 часот, по локално време, почна вториот и последен ден од расправата во грчкиот Парламент за доверба на владата, што ќе кулминира на ...
сите 530 | | | веќе видена

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
сите 107 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвенковски повика на масовно излегување на избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: