Познати ѕвезди на модната ревија на „Шанел“: Дизајн инспиран од првиот ред

На неделата на високата мода во Париз најголемо внимание, како што се очекуваше, привлече модната ревија на модната куќа „Шанел“. Карл Лагерфелд претстави ...
| | веќе видена | слични

На прошетката по црвениот тепих убавите дами како по договор се појавиле во фустани со екстремно длабок шлиц. Некој од дамите токму поради длабокиот шлиц ...
| | веќе видена | слични

 Ако треба да одбереме еден тренд кој доминираше на црвениот тепих на amfAR галата во Њујорк оваа година, тоа дефинитивно ќе биде шлицот до колк. Славните ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на 20 век, густата ткаенина – твид е користена исклучиво за шиење машки капути. Во женската гардероба, таа дојде само откако Коко Шанел за првпат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Крадењето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието од страна на обвинетите Сашо Марковски и Оливер Радулов било по наредба на директорот ...
сите 258 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 176 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 180 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати ѕвезди на модната ревија на „Шанел“: Дизајн инспиран од првиот ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: