„The Sign“ на Венинова на програмата „Cannes Directors“ на Канскиот филмски фестивал

Краткометражниот филм на Елонора Венинова „The Sign“ ќе биде прикажан денеска во 16.45 часот на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за филм на Република Северна Македонија стана 34 членка на Европската асоцијација на филмски агенции (EFAD’s).Како што истакнуваат во соопштение од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за филм на Република Македонија стана 34-та членка на EFADs – Европската асоцијација на филмски агенции. Одлуката за прием во оваа многу значајна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На македонскиот штанд на Канскиот филмски фестивал се сретнаа директорот на грчкиот Филмски центар, Василис Космопулос и директорот на Агенција за филм на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аплаузи и интересни прашања од публиката до режисерката Елеонора Венинова имаше по вчерашната премиера на нејзиниот краткометражен игран филм „The Sign“ на ...
| | веќе видена | слични

Џереми Микс, поранешниот затвореник кој стана манекен, повторно ги полни таблоидите. Имено, Микс(35) кој има дете со Клои Грин, богата британска наследничка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 383 | | | веќе видена

На 25 страници, и со слична содржина како и начелното мислење објавено во петокот – Венецијанската комисија ги објави сите забелешки и препораки за законот за ...
сите 156 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Не сум среќен кога Мицкоски зборува на прес конференција за Законот за јазици, изјави вицепремиерот Бујар Османи во вчерашното издание на дебатниот магазин ...
сите 56 | | | веќе видена

Австралискиот премиер Скот Морисон изјави денеска дека 11 државјани на Австралија се водат како исчезнати, додека 13 се хоспитализирани по ерупцијата на ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„The Sign“ на Венинова на програмата „Cannes Directors“ на Канскиот филмски фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: