Црвена Звезда донесе поранешен европски шампион


3 копии
3 копии

Ниш , 18. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на белградски Партизан го освоија српскиот кошаркарски куп „Куп на Радивое Кораќ“ по победата над вечниот ривал, ...
| | веќе видена | слични

Финалето на кошаркарскиот Куп во соседна Србија донесе возбудлива завршница во која големите ривали Партизан и Црвена Звезда се менуваа во водство, а на крајот ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Партизан се радуваа на титула во Купот на Србија, откако во неверојатна завршица славеа против вечниот ривал Црвена Ѕвезда со 76:74, во салата ...
| | веќе видена | слични

Партизан во неверојатно финале вечерва во салата „Чаир“ во Ниш го одбрани трофејот во кошаркарскиот Куп на Србија, во големото финале совладувајќи го вечниот ...
| | веќе видена | слични

Од таборот на Лос Анџелес Клиперс му соопштиле на Милош Теодосиќ дека повеќе нема да сметаат на него во преостанатиот дел од сезоната. Капитенот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 578 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 221 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 433 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвена Звезда донесе поранешен европски шампион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: