Цртани филмови направени од деца во Музејот на Македонија

2 копии

Проекција на цртани филмови изработени од деца ќе се одржи денеска во Музејот на Македонија, во рамките на одбележувањето на Меѓународниот ден на децата, во организација на фондацијата „Нетворк мисија Македонија“ во соработка со фондацијата „Марита“, Детскиот парламент на Македонија од Велес и организацијата „Филео“ од Шуто Оризари Манифестацијата насловена „Нов почеток“ почнува во 9.30 часот, кога ќе бидат прикажани детските анимации и ќе бидат одбрани најдобрите. Во 11 часот ќе почне и официјалниот дел, кога ќе биде промовиран и едукативниот центар „Филео“ во Шуто Оризари, отворен со донација од фондациите „Нетворк мисија Норвешка“, „Нов почеток“ и „Ост“ од Норвешка. Први јуни е прогласен за Меѓународен ден на децата од страна на УНИЦЕФ уште во 1925 година на Светската конференција за благосостојба на децата одржана во Женева, Швајцарија.
| | веќе видена | слични

Проекција на цртани филмови изработени од деца ќе се одржи денеска во Музејот на Македонија, во рамките на одбележувањето на Меѓународниот ден на децата, во организација на фондацијата „Нетворк мисија Македонија“ во соработка со фондацијата „Марита“, Детскиот парламент на Македонија од Велес и организацијата „Филео“ од Шуто Оризари Манифестацијата насловена „Нов почеток“ почнува во 9.30 часот, кога ќе бидат прикажани детските анимации и ќе бидат одбрани најдобрите. Во 11 часот ќе почне и официјалниот дел, кога ќе биде промовиран и едукативниот центар „Филео“ во Шуто Оризари, отворен со донација од фондациите „Нетворк мисија Норвешка“, „Нов почеток“ и „Ост“ од Норвешка. Први јуни е прогласен за Меѓународен ден на децата од страна на УНИЦЕФ уште во 1925 година на Светската конференција за благосостојба на децата одржана во Женева, Швајцарија.
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цртани филмови направени од деца во Музејот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: