Црните кутии од етиопскиот авион однесени во Париз


Речиси 200 члена на семејствата на патниците што загинаа во авионската несреќа во Етиопија, денеска го напуштија брифингот со претставниците на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Во боингот во Етиопија загинале три генерации од канадско семејство. Меѓу 18-те Канаѓани, било и шестчленото семејство Диксит-Ваидја, пишува „Гардијан“. Три ...
| | веќе видена | слични

Меѓу загинатите има 32 од Кенија , 18 од Канада , деветмина се од Етиопија , исто толку од Британија и по осуммина од Италија, Кина и САД , како и седуммина од ...
| | веќе видена | слични

Во неделата во Етиопија се урна авион „боинг 737“ на компанијата „Етиопијан ерлајнс“ на лет кон главниот град на Кенија, Најроби. Во несреќата загинаа сите 157 ...
| | веќе видена | слични

Гркот Антонис Мавропулос се спасил откако задоцнил две минути за време на летот Адис Абеда-Најроби. Авионот шест минути по полетувањето се срушил, а во истиот ...
| | веќе видена | слични

Меѓу 157-те жртви на падот на патничкиот авион во Етиопија има неколку хуманитарни работници од повеќе африкански земји и остатокот од светот. Агенцијата "AP" ...
| | веќе видена | слични

Гркот Антонис Мавропулос го пропушти летот со авионот што се сруши само неколку минути по полетувањето. Тој за влакно се спасил од кобниот лет на Ethiopian ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црните кутии од етиопскиот авион однесени во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: