Си го спасил животот задоцнувајќи на летот, се сруши авион со 157 патници


Гркот Антонис Мавропулос се спасил откако задоцнил две минути за време на летот Адис Абеда-Најроби. Авионот шест минути по полетувањето се срушил, а во истиот ...
| | веќе видена | слични

Речиси 200 члена на семејствата на патниците што загинаа во авионската несреќа во Етиопија, денеска го напуштија брифингот со претставниците на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Во боингот во Етиопија загинале три генерации од канадско семејство. Меѓу 18-те Канаѓани, било и шестчленото семејство Диксит-Ваидја, пишува „Гардијан“. Три ...
| | веќе видена | слични

Меѓу загинатите има 32 од Кенија , 18 од Канада , деветмина се од Етиопија , исто толку од Британија и по осуммина од Италија, Кина и САД , како и седуммина од ...
| | веќе видена | слични

Во неделата во Етиопија се урна авион „боинг 737“ на компанијата „Етиопијан ерлајнс“ на лет кон главниот град на Кенија, Најроби. Во несреќата загинаа сите 157 ...
| | веќе видена | слични

Меѓу 157-те жртви на падот на патничкиот авион во Етиопија има неколку хуманитарни работници од повеќе африкански земји и остатокот од светот. Агенцијата "AP" ...
| | веќе видена | слични

Гркот Антонис Мавропулос го пропушти летот со авионот што се сруши само неколку минути по полетувањето. Тој за влакно се спасил од кобниот лет на Ethiopian ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си го спасил животот задоцнувајќи на летот, се сруши авион со 157 патници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: