Брачен пар во Дојран загина од струен удар

2 копии

Двајцата сопружници Јоже и Даниела Д. од Дојран синоќа ги загубија животите од струен удар, додека ја наводнувале нивата. Несреќата се случила во дојранското село Црничани. Јоже и Даниела ги наводнувале земјоделски култури во пластеници, при што поради слаба видливост вклучиле сијалици инсталирани со обичен кабел, кој на едно место бил оштетен, при што Јоже се фатил за жицата и задобил струен удар. Даниела пришла да му помогне, но откако го допрела и таа задобила струен удар, од што и двајцата починале. Лицата се пренесени во Медицинскиот центар во Гевгелија, каде е констатирана смрт. Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица од Гевгелија. По наредба на Истражен судија над телата на починатите ќе се изврши обдукција.
| | веќе видена | слични

Струја отепа маж и жена во пластеник Јоже (38) и Даниела Д. (33), сопружници од селото Црничани кај Дојран ги загубија животите од струен удар, додека наводнувале зеленчуков насад под пластеник. Трагедијата се случила ноќта во петокот во 20,45 часот. Според податоци на истрагата, Јоже и Даниела вклучиле сијалица во пластеникот за подобро да им се гледа. Струјата била спроведена со обичен кабел кој бил оштетен. Јоже во еден момент ја допрел жицата и на место бил отепан од струјата. Кога видела што се случува Даниела се обидела да му помогне на сопругот, но и таа не го преживеала струјниот удар и на место починала. Настраданите сопружници биле однесени во болницата во Гевгелија каде лекарите констатирале смрт. На местото на несреќата бил извршен увид од полицијата. Истражен судија наредил обдукција на телата на загинатите.
| | веќе видена | слични

Струен удар усмрти брачна двојка во дојранското село Црничани. Трагедијата се случила во петокот, околу 20,45 часот, при наводнување на земјоделски култури во пластеници. Според полицијата, Јоже Д. (38) и неговата сопруга Даниела Д. (33), поради слабата видливост во пластениците, вклучиле сијалици инсталирани со обичен кабел што на едно место бил оштетен. Кога Јоже се фатил за жицата бил погоден од струен удар. Сопругата се обидела да му помогне, но кога го допрела и таа добила струен удар. Двајцата починале на самото место, па лекарите од Медицинскиот центар во Гевгелија единствено можеле да констатираат смрт. Телата на починатите сопружници се дадени на обдукција. (Г.А.)
| | веќе видена | слични

Сопружниците Јоже (38) и Даниела Димиќ (33) од дојранското село Црничани загинале од струен удар додека наводнувале земјоделски култури во пластеник, во својот двор во селото, во петокот вечерта. Нивниот 15-годишен син ги пронашол мртвите тела на родителите, но успеал да остане присебен по што го исклучил кабелот од напојувањето и повикал помош. Причина за трагедијата бил оштетениот кабел на кој приклучиле светилка. Според полицијата, несреќата се случила околу 21 часот, кога сопружниците поради жештините решиле вечерта да ги наводнат земјоделските култури во пластеникот. Но, поради слаба видливост, вклучиле светилка инсталирана со обичен кабел, кој на едно место бил оштетен. Кога Јоже се фатил за жицата бил удрен од струен удар. Даниела веднаш истрчала да му помогне, но откако го допрела сопругот и таа била удрена од струјниот удар. Сопружниците починале веднаш. Наскоро во пластеникот дошол нивниот син и ги видел мртвите тела на родителите. Момчето веднаш го исклучило кабелот од напојувањето и повикало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брачниот пар Јоже и Даниела Д. вчеравечер во селото Црничани – Дојран, починале од струен удар додека наводнувале земјоделските култури, информираат од МВР. Имено, додека ги наводнувале земјоделските култури во пластеници, поради слабата видливост тие ги вклучиле светилките инсталирани со обичен кабел, кој на едно место бил оштетен при што Јоже Д. се фатил за жицата и веднаш го удрила струја. Неговата сопруга пришла да му помогне, но откако го допрела и таа добила струен удар, при што и двајцата починале. Тие веднаш биле пренесени во болница во Гевгелија каде била констатирана смрт. Увид на лице место извршила екипа од полициската станица Гевгелија. По наредба на Истражен судија над телата на починатите ќе се изврши обдукција.
| | веќе видена | слични

Сопружниците Јоже Д. (38) и Даниела Д. (33) синоќа околу 20 часот и 45 минути починале како последица на струен удар во селото Црничани, Дојран, соопшти денеска полицијата. Несреќата се случила при наводнување на земјоделски култури во пластеници. Јоже и неговата сопруга поради слабата видливост во пластениците вклучиле сијалици инсталирани со обичен кабел кој на едно место бил оштетен. Кога Јоже се фатил за жицата се здобил со струен удар. Даниела пришла да му помогне, но откако го допрела и таа се здобила со струен удар, од што и двајцата починале. МВР соопшти дека лицата се пренесени во Медицинскиот центар во Гевгелија, каде е констатирана смрт. Увид на лице место извршила екипа од гевгелиската полиција. По наредба на Истражен судија над телата на починатите ќе се изврши обдукција. е
| | веќе видена | слични

"Струен удар предизвика семејна трагедија во дојранското село Црничани.Триесет и осум годишниот Јоже Димиќ заедно со сопругата Даниела вчера доцна попладнето вршеле наводнување на земјоделските култури во пластениците, при што поради слабата видливост вклучиле сијалици инсталирани на обичен кабел.Јоже незабележувајќи го фатил кабелот кој бил оштетен, при што добил струен удар. Сопругата Даниела веднаш отишла да му помогне, но откако го допрела и таа добила струен удар, по што двајцата починале.Нивниот 15-годишен син, кој бил во близина и го гледал несреќниот случај, сепак успеал од струја да го исклучи кабелот и да повика помош.Смртта на сопружниците ја констатирале лекарите од Медицинскиот центар во Гевгелија, каде лицата биле пренесени.На местото на несреќата полициски екипи извршиле увид, а по наредба на Истражен судија нивните тела се предадени на обдукција. "
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брачен пар во Дојран загина од струен удар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: