И го расекол лицето на сопругата за да ја замолчи

Поради семејна расправија жена од струмичко село завршила во болница со расечено лице. Сопругот кој и ги нанел повредите ќе одговара за семејно насилство Расправијата во домот на 41. годишниот Т.Д. се случила синоќа. Тој со сопругата Л.Д. подолго време живееле во селото Дукатино. Неколкупати до сега имале семејни недоразбирања, но синоќешната кавга кулминирала и завршила со тешки повреди на лицето на сопругата. Според извори на Макфакс од истрагата, кавгата траела неколку часа. Жената никако не сакала да прекине со викањето, поради што револтот на гневниот сопруг кулминирал. Неколку пати ја опоменал да замолчи и да ја прекине кавгата, но таа и понатаму продолжувала да зборува. Нервозниот сопруг за да ја замолчи грабнал скалпел и ја фатил за косата. Некако успеал да ја наведне до подот со скалпелот и го расекол лицето околу брадата и устата викајќи и да замолчи. Соседите ги слушнале пискотниците од куќата на Т.Д. и повикале полиција која го привела насилникот. Повредената жена била однесена во ...
| | веќе видена | слични

Со скалпел и` ја расекол устата на сопругата Жител на струмичкото село Дукатино завчера со скалпел и` ја расекол устата на сопругата, за да ја замолчи. Веднаш по инцидентот, повредената жена била пренесена и задржана на лекување во Струмичката болница, а сопругот насилник бил уапсен и против него ќе биде поднесена пријава. Како што соопшти полицијата, настанот се случил околу 23,30 часот. Тогаш меѓу Т.Д. (41) и неговата сопруга Л.Д. дошло до жестока расправија поради семејни несогласување. Расправијата кулминирала во моментот кога Т.Д. се нафрлил врз жената и со едната рака ја фатил за косата, а потоа со скалпелот кој го држел во другата рака, за да ја замолчи, почнал да ја сече по устата и по вратот. Раскрвавената жена успеала некако да му се оттргне, истрчала надвор од куќата и почнала гласно да вика и да бара помош. На помош и` притрчале останатите членови на семејството, по што таа веднаш била пренесена и задржана на лекување во Струмичката болница. (П.А.Л.)
| | веќе видена | слични

Поради семејна расправија жена од струмичко Дукатино заврши во болница со исечено лице. Против сопругот, кој и ги нанел повредите, е поднесена кривична пријава за семејно насилство Расправијата се случила во четвртокот вечер, во домот на четириесет и едногодишниот Т.Д. Тој и сопругата Л.Д. неколкупати досега имале семејни недоразбирања, но ова последното завршило со тешки повреди на лицето на жената. Според информациите од полицијата, расправијата меѓу Т.Д. и Л.Д. траела неколку часа. Револтиран оти сопругата не престанувала да вика и покрај неколкуте опомени да замолчи, Т.Д. ја фатил жена си за коса, ја турнал на подот, а потоа со скалпел ја исекол по лицето, околу брадата и устата. Соседите ги слушнале пискотниците на Л.Д. и повиците за помош и се јавиле во полиција. Т.Д. бил спроведен во полициска станица, а Л.Д. сета во крв со амбулантно возило била однесена во болница.
| | веќе видена | слични

Во струмичкото село Дукатино во семејна куќа дошло до вербална расправија меѓу лицето Т.Д. (41) и неговата сопруга Л.Д.(34) поради несогласувања. Сопругот откако со едната рака ја фатил жена си за коса, со скалпел ја расекол по лицето, односно во пределот на брадата и на устата. Жената била пренесена во Медицинскиот центар во Струмица, каде што и' била укажана помош, а Т.Д. бил приведен во полиција. (Љ.С.)
| | веќе видена | слични

Во Струмичко Поради семејни несогласувања сопруг си ја расекол жената со скалпел по брадата и устата. Според полицијата во село Дукатино, Струмичко, завчера околу 23.30 часот поради семејни несогласувања дошло до вербална расправија помеѓу Т.Д. (41) и неговата сопруга Л.Д. (34). Големата расправијата се случила во домот на сопружниците. Сопругот Т.Д. со едната рака почнал да ја кубе за коса, а потоа земал скалпел и и нанел исеченици во пределот на лицето, односно на брадата и устата. Жената била пренесена во Медицинскиот центар во Струмица, каде што и била укажана лекарска помош. Полицијата го привела Т.Д., а по целосното расчистување на случајот против него ќе била поднесена и соодветна кривична пријава.
| | веќе видена | слични

Гневен сопруг во расправија толку изгубил контрола врз себе што со скалпел и го расекол лицето на сопругата. Како што информира полицијата, вчера во селото Дукатино, Струмичко, поради претходни несогласувања избила кавга помеѓу 41-годишниот Т.Д. и неговата сопруга, 24-годишната Л.Д. Т.Д. со скалпелот и нанел на жената исеченица во пределот на брадата и устата. Л.Д. заради укажување на лекарска помош била пренесена во Медицинскиот центар во Струмица, а Т.Д. е приведен во Полициската станица.
| | веќе видена | слични

Струмица – На 09.06.2011 година, околу 23,30 часот, во с.Дукатино- струмичко, во семејната куќа поради семејни несогласувања дошло до вербална расправија помеѓу Т.Д.(41) и неговата сопруга Л.Д.(34), по што Т.Д. зел скалпел и откако со едната рака ја фатил за коса, потоа со скалпелот и нанел расекотина во пределот на лицето (брадата и устата). Л.Д. заради укажување на лекарска помош била пренесена во МЦ-Струмица, а Т.Д. е приведен во ПС-Струмица и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични

Ви текот на вчерашниот ден дошло до сериозна расправија помеѓу брачен пар во селото Дукатино - струмичко. Поради претходни несигласувања дошло до вербална расправија помеѓу 41-годишниот Т.Д. и неговата сопруга, 24-годишната Л.Д., по што Т.Д. зел скалпел и и нанел расекотина во пределот на брадата и устата. Л.Д. заради укажување на лекарска помош била пренесена во Медицинскиот центар во Струмица, а Т.Д. е приведен во Полициската станица. По целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 23 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И го расекол лицето на сопругата за да ја замолчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: