Штипјанец паднал од дрво и починал

2 копии

Скопје - На 24.07.2011 година во Штип, во кругот на Одделението за психијатрија пронајдено е телото на Коста Н.(1948) од Штип. Смрт без траги на насилство е констатирана од страна на доктор, а увид на лице место извршила увид на екипа од СВР-Штип. Истиот починал како последица на пад од дрво додека берел круши. Телото на починатиот е предадено на фамилијата.
| | веќе видена | слични

Паднал од круша и починал Коста Н. (63) од Штип, завчера, додека берел круши паднал од дрво и починал. Несреќата се случила во кругот на Одделението за психијатрија во Штипската болница. Мртвото тело на Коста под крушата го нашле вработени од болницата кои веднаш повикале полиција и се обиделе да му помогнат на настраданиот. При увидот било утврдено дека на телото на Коста Н. нема траги на насилство, по што неговото тело било предадено на семејството, без да се изврши обдукција, бидејќи бил несреќен случај. Коста Н., околу пладне во неделата, се качил на крушата, но ненадејно се лизнал, изгубил рамнотежа, паднал од дрвото и починал на самото место. (П.А.Л.)
| | веќе видена | слични

Штипјанецот Коста Н. (63) го загуби животот откако паднал од дрво додека берел круши. Според полицијата, несреќата се случила во неделата во кругот на Одделението за психијатрија во Штип. (Г.А.)
| | веќе видена | слични

Средовечен штипјанец завчера го загубил животот во несреќен случај кога берејќи овошје од дрво, паднал, информираше МВР. Станува збор за Коста Н. (64), кој од добиените повреди починал на самото место. Тој отишол во кругот на Одделението за психијатрија и се качил на круша за да бере плодови. Во момент на невнимание загубил рамнотежа и паднал од неколку метри височина. Во увидот било утврдено дека на телото нема траги на насиластво и оти се работи за несреќен случај и по нареба на истражен судија телото на починатиот му било предадено на семејството.
| | веќе видена | слични

Штипјанецот Коста Н.(63) паднал од дрво додека берел круши и загинал, завчера во Штип. Телото на починатиот било пронајдено во кругот на одделението за психијатрија. Увид извршиле полициска екипа и лекар од штипската болница, по што било утврдено дека на телото на починатиот нема траги од насилство.
| | веќе видена | слични

Сподели Во психијатриското одделение под едно дрво пронајден е мртов маж. Телото го забележала жена која што некаде по 16 часот, вчера минувала покрај психијатриското одделение. Ги информирала вработените од психијатриското одделение, а лекарите констатирале напрсна,т.е моментална смрт. Имено шеесетосум годишниот К.Н берел круши од дрвото, паднал и починал на лице место. На телото лекарите не забележале траги на насилство, по што тоа им било предадено на семејството. В.Кр
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеесет и тригодишен штипјанец починал како последица на пад од дрво додека берел круши. Тој бил пронајден во кругот на Одделението за психијатрија во Штип, а на неговото тело немало траги на насилство. Неговата смрт веднаш била констатирана од страна на доктор, а увид на лице место извршила увидна екипа од СВР Штип. Телото на починатиот е предадено на семејството. \Netpress
| | веќе видена | слични

Во кругот на Одделението за психијатрија во Штип вчера пронајдено е телото на 63 годишниот штипјанец Коста Н. Тој починал од тешки повреди, отккао паднал од дрвото берејќи круши. Лекарот потврдил дека смртта настанала без траги на насилство, а увид на лице место извршила екипа од СВР-Штип. Телото на починатиот е предадено на семејството. МА/ВЃ
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
сите 204 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипјанец паднал од дрво и починал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: