Уапсен педофил од Чаир за полов напад врз шест деца

2 копии

Полицијата уапси 46-годишен скопјанец за полов напад врз шест деца од Скопје. Пет девојчиња и едно момче на возраст од четири до осум години се жртви осомнмичениот, кој работел во гаража во скопски Чаир каде и се случувале блудните дејства врз децата. Според МВР пријавениот од почетокот на годината до 18-ти јули на децата им покажувал порнографски слики и списанија, ги допирал по интимните делови од телата и ги терал да го допираат по половиот орган. Децата за педофилот им кажале на родителите, а тие потоа скопјанецот го пријавиле во полиција. Истрагата покажала дека автомеханичарот давајќи им бомбони и пари за сладодед на децата, ги намамувал да влезат во гаражата, каде им покажувал порнографски списанија и слики, велејќи им дека, треба да ги прават истите работи што ги гледаат на сликите.
| | веќе видена | слични

Автомеханичар сексуално малтретирал дечиња во гаража Осомничениот Љ.П.(46) работел како автомеханичар во Чаир и често пати ги повикувал децата на неговите соседи во гаражата давајќи им бонбони и пари за сладолед, а потоа сексуално се изживувал врз нив покажувајќи им порнографски фотографии Автомеханичар од скопски Чаир, со бонбони и сладолед намамувал деца на возраст меѓу 4 и 8 години на кои им давал порнографски списанија и ги терал орално да го задоволуваат во неговата работилница. Случајот бил откриен кога едно од повозрасните дечиња раскажало дома за настаните во гаражата. Завчера полицијата го уапсила Љ.П. (46).Во присуство на родителите, полициски службеници по малолетничка деликвенција, стручен тим од Центарот за социјални работи на град Скопје, психолог и социјален работник, земени се изјави од сексуално злоупотребените деца, кои во детали раскажувале за посетата во гаражата. Истиот ден бил извршен и претрес во домот на Љ.П., при што на повеќе места во гаражата се пронајдени порнографски материјали. ...
| | веќе видена | слични

Скопјанецот Љ.П. во повеќе наврати годинава на шест деца им давал бонбони и им купувал сладолед, па ги намамувал да влезат во гаражата. Ја затворал вратата и на секое од нив му давал порнографско списание или фотографии, исечоци од весници, а потоа го допирал и го бакнувал Четириесет и шестгодишен маж од Скопје се сомничи дека подолго време во својата работилница намамувал деца, на возраст меѓу четири и шест години, им покажувал порнографски фотографии, па ги допирал или ги терал него да го допираат. Случајот е откриен во понеделникот, кога децата им кажале на родителите што сé се случувало во автомеханичарската работилница на нивниот сосед. Против осомничениот полицијата поднесе кривична пријава за полов напад врз дете и покажување порнографски материјал на дете, а истражен судија му определи мерка притвор во траење од 30 дена. Скопјанецот Љ.П. во повеќе наврати годинава на шест деца им давал бонбони и им купувал сладолед, па ги намамувал да влезат во гаражата. Ја затворал вратата и на секое од нив му ...
| | веќе видена | слични

Педофилот им давал бонбони и пари за сладолед на децата, им покажувал порнографски списанија и слики и ги допирал по интимните делови од телата, ги бакнувал и ги терал да го допираат и орално да го задоволуваат Ако сакаш да имаш многу пари, треба да правиш исто како на фотографиите! Со овие зборови им се обраќал автомеханичарот Љ.П. (46) од скопски Чаир на шест деца од соседството кои ги мамел во својата работилница и сексуално ги злоупотребувал. Педофилот им давал бонбони и пари за сладолед на децата, а потоа им покажувал порнографски слики и се изживувал врз нив. Полицијата го фатила педофилот, а истражен судија му одредил притвор. Автомеханичарот е осомничен дека злоупотребил пет женски и едно машко дете на возраст од четири до осум години, соопшти МВР. Полицијата против осомничениот поднела кривична пријава за полов напад врз дете, како и за покажување порнографски материјал на дете. Механичарот е родител на две деца, од кое едно малолетно, а работел во гаража во скопската општина Чаир. Тој им давал ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот Кривичен суд му одреди едномесечен притвор на скопјанецот Љ.П. (46) откако полицијата му поднесе кривична пријава, а Јавното обвинителство барање за спроведување истрага поради сомнеж дека сторил кривични дела полов напад врз дете и покажување порнографски материјал на дете. Според Министерството за внатрешни работи, пријавата била поднеснена по обезбедени докази дека осомничениот годинава во повеќе наврати ги сторил делата врз пет женски и едно машко дете од Скопје. Станува збор за деца што се на возраст меѓу четири и осум години. Од МВР потврдуваат дека кривичноправните настани за кои се осомничува Љ.П. се случувале во повеќе наврати и во еден подолг период од првата половина на годинава, односно се' до минатата недела кога децата им раскажале на своите родителите дека Љ.П. им прикажувал порнографски слики и списанија, дека ги допирал по интимните делови од телата и ги терал да го допираат неговиот половиот орган. За осомничениот од МВР велат дека и самиот е родител на две деца, од кое едното е ...
| | веќе видена | слични

Децата ги намамувал со бонбони и пари за сладолед во својата гаража каде потоа им покажувал порнографски материјали и ги терал да го задоволуваат Скопски автомеханичар неколку месеци сексуално злоставувал шест деца од соседството кои биле на возраст од четири до осум години. Врз децата блудничел во неговата гаража во скопската населба Чаир, а случајот бил откриен пред неколку дена кога едно од децата им раскажало на своите родители. Станува збор за Љ.П. (48) кој вчера бил уапсен и против него биле поднесени кривични пријави за полов напад врз дете и за покажување на порнографски материјал на дете, а истражен судија му одредил триесетдневен притвор. Од МВР информираат дека при апсењето во гаражата на педофилот и во неговиот дом биле најдени порнографски списанија и материјали, а тој давал конфузни изјави поради што бил однесен на полиграфско тестирање кое само го потврдило очигледното, дека изјавите на злоставуваните деца биле вистинити. Во истрагата било утврдено дека блудничењето почнало пред неколку месеци ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец е во притвор поради полов напад врз шест деца. 46-годишниот педофил, инаку семеен човек, ги злоставувал малолетните деца со месеци во неговата автомеханичарска гаража во Чаир. Две машки и четири девојчиња се жртвите на педофилот. Најмалото има 4 години, а најголемото 8. За грозното искуство во гаражата прозбореле пред родителите кои веднаш пријавиле во полициска станица. Од центарот за социјални работи велат дека децата се добро и со нив работи стручен тим. Непријатни биле доживувањата на децата во гаражата полна со порнографски слики и алат за поправка на автомобили. Педофилот ги намамувал со бомбони и сладолед. Таму пак им покажувал списанија велејќи им дека ако сакаат да бидат славни и да заработуваат многу пари, треба да ги прават истите работи што ги гледаат на сликите. Полицијата во гаражата на педофилот ги пронајде порнографските слики. Во полициската станица скопјанецот негирал дека сексуално малтретирал деца. Но , детекторот за лаги покажал дека децата ја зборуваат вистината.
| | веќе видена | слични

Наташа Гркова Петрушевска Уапсен педофил од Чаир. Залажувал деца со бомбончиња и му покажувал порнографски снимки. Ги принудувал да го прават истото што го гледаат. Приведен 46-годишен автомеханичар од Скопје. Осомничен е за кривични дела „Полов напад врз дете“ и „Покажување на порнографски материјал на дете“. Лажејќи ги со бонбони и со пари за сладолед пријавениот ги намамувал децата да влезат во гаражата, каде што работел, им покажувал порнографски списанија и слики, велејќи им дека ако сакаат да бидат славни и познати модели и да заработуваат многу пари, треба да ги прават истите работи што ги гледаат на сликите. Злоупотребувани биле пет девојчиња и едно момче. Искористувајќи ја детската наивност и љубопитност, во повеќе наврати ги допирал по интимните делови, терајќи ги она што го гледале на списанијата да го прават заедно со него. “Дечињата најпрво кажале на нивните родители , по што случајот беше пријавен во полиција. Во присуство на социјален работник и инспектор за малолетници, децата ...
| | веќе видена | слични

Автомеханичар од Чаир на 46 – годишна возраст, и самиот татко на две деца, од кои едното малолетно, сексуално злоставувал шест деца на возраст од 4 до 8 години. Децата ги намамувал така... Автомеханичар од Чаир на 46 – годишна возраст, и самиот татко на две деца, од кои едното малолетно, сексуално злоставувал шест деца на возраст од 4 до 8 години. Децата ги намамувал така што им давал бонбони и пари за да си купат сладолед. Откако ќе влегле во неговата работилница им покажувал порнографски списанија и слики и им велел дека може да станат познати и богати модели доколку го прават истото што го гледаат на сликите. Потоа ги допирал децата по интимните делови на телото, а ги наведувал и на орален секс. Пред четири дена, децата им кажале на своите родители за злоупотребата на автомеханичарот, а пота родителите пријавиле и во полиција . - Со наредба од судот извршен е претрес во гаражата каде се пронајдени видео матеијали кои им ги покажувла на децата, инаку децата биле пет - девојчиња и едно машко, вели Иво ...
| | веќе видена | слични

Автомеханичар осомничен за злоставување на шест деца Полицијата уапси 46-годишен автомеханичар од Чаир под сомнение дека извршил полови напади врз шест деца од Скопје. Според полицијата, пет девојчиња и едно момче на возраст од четири до осум години биле жртви на 46-годишниот автомеханичар, идентификуван со иницијали Љ.П. од Скопје, кој работел во гаража во Чаир каде и се случувале блудните дејствија врз децата. Осомничениот од почетокот на годината до 18-ти јули на децата им покажувал порнографски слики и списанија, ги допирал по интимните делови од телата и ги терал да го допираат по половиот орган. Децата за тоа што го преживувале ги известиле родителите, а тие потоа осомничениот го пријавиле во полиција. Во текот на истрагата се докажало оти автомеханичарот со бомбони и пари за сладодед ги намамувал децата да влезат во гаражата, каде им покажувал порнографски списанија и слики, велејќи им дека ако сакаат да бидат славни и познати модели и да заработуваат многу пари, треба да ги прават ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 148 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен педофил од Чаир за полов напад врз шест деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: