ФПСМ со реакција на МПЦ ОА: Тапијата со која мафтате е доказ дека планинарскиот дом не е ваш


Планинарите од меѓународно признатата Федерација на Планинарски спортови на Република Македонија откако го разгледале Соопштението што на 29 јануари 2018, го ...
| | веќе видена | слични

Следна фаза во зајакнување на односите меѓу МПЦ-ОА и БПЦ ќе биде заедничко сослужение на светата Литургија / Евхаристија / од претставниците на двете цркви. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Следниот чекор е заедничко служење на светата литургија со што заедно во пракса ќе ја исполниме одлуката на БПЦ со која таа прифати да биде црква мајка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Ако двете цркви заедно не служат света литургија, тогаш каков и  да има договор меѓу нив или еднострани дејствија тие нема да имаат смисла, ниту содржина. ...
| | веќе видена | слични

Испративме братски повик до Патријархот Неофит – со нетрпение очекуваме одржување на заедничка света литургија со што во практика ќе ја исполниме одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Наредниот чекор е заедничко сослужување на светата литургија, евхаристија, и на тој начин заедно и практично да ја исполниме одлуката на БПЦ да биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не постои канадска болест поради која владиката Петар сака да ја сече шумата во ресенското село Јанковец, тврди Шумарскиот факултет. Деканот, проф. Кирил ...
| | веќе видена | слични

Преспанско-пелагонискиот митрополит Петар тврди дека нема основа за обвинувањата во јавноста за тоа дека свештениците живеат на висока нога. Тој додава дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 104 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 149 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 92 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 170 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФПСМ со реакција на МПЦ ОА: Тапијата со која мафтате е доказ дека планинарскиот дом не е ваш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: