Трилерот „Contraband“ најгледан овој викенд

Трилерот „Contraband“ со Марк Валберг во главната улога е победникот на овонеделниот американски „бокс офис“. Филмот заработи многу повеќе од очекуваното, па со 24 милиони $ лесно го освои шампионското место. Инаку, од Јуниверзал дадоа скромни 25 милиони за снимање на „Contraband“, кој поради продолжениот празничен викенд во САД се очекува да заработи вкупно 28 милиони. На второ место, со одлична заработка се најде новата, 3Д верзија на анимираниот „Убавицата и ѕверот“ на Дизни. Со заработени 18.5 милиони $ досега во јануари немало поуспешна премиера на еден анимиран филм во САД. Од Дизни дадоа помалку од 10 милиони за конвертирање на „Убавицата и ѕверот“ во 3Д технологија, па не е чудо што веќе планираат во 3Д да ги прикажат и „Finding Nemo“ во септември, како и „Monsters Inc.“ и „The Little Mermaid“ во 2013 година. На одличното трето место се задржа Mission: Impossible – Ghost Protocol со 11,5 милиони $ кој досега има глобална заработка од повеќе од половина милијарда $. На четврото место е примерата ...
| | веќе видена | слични

Акциониот трилер Contraband со Марк Волберг во главната улога се пласираше на првата позиција на бокс офисот во северна Америка, откако заработи 24 милиони долари по првиот викенд на прикажување. 3Д верзијата на Анимираниот филм Beauty And The Beast се пласираше на втората позиција со заработени 18 милиони долари, а четвртиот дел од Mission Impossible Ghost Protocol падна на четвртата позиција со 11 милиони долари. Класиката на Дизни Beauty And The Beast е стар повеќе од 20 години, но сега се прикажува во кината во 3Д верзија, а филмот Contraband е римејк на исландскиот филм од 2008 година Reykjavík-Rotterdam. Целосната топ 10 листа на бокс офисот за изминатиот викенд гласи вака: 1. Contraband, 24 милиони долари 2. Beauty and the Beast, 18 милиони долари 3. Mission Impossible — Ghost Protocol, 11 милиони долари 4. Joyful Noise, 11,3 милиони долари 5. Sherlock Holmes: A Game of Shadows, 8,4 милиони долари 6. The Devil Inside, 7,9 милиони долари 7. The Girl with the Dragon Tattoo, 6,8 милиони долари ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 47 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трилерот „Contraband“ најгледан овој викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: