Conspiracy го објавува својот прв албум „Dehumanized”


4 копии
2 копии
2 копии

„Unknown Pleasures“ е дебитантскиот студиски албум на култниот англиски пост-панк бенд Џој Дивижн, објавен на 15 јуни, 1979 година, од Factory Records. Албумот ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 180 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Постојаниот пад на нови случаи на заболени од коронавирусот во Кина е охрабрувачки, соопшти Светската здравствена организација, но рано е да се знае дали овој ...
сите 330 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Conspiracy го објавува својот прв албум „Dehumanized”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: