Comcast со понуда од 65 милијарди долари го надмина Disney за Fox

3 копии
5 копии
2 копии

Останато

Договорот за затворање на 27 годишниот спор за името со Грција денеска ќе се најде на ратификација во Собранието. Шефот на дипломатијата Никола Димитров на ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, кој вечерва гостуваше во Само вистина на Канал 5 рече дека без разлика дали референдумот ќе биде консултатиев или обврзувачки, резултатот ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Канцеларијата за услуги на проекти на Обединетите нации (УНОПС) предводена од заменичката на генералниот ...
сите 33 | | | веќе видена

Откако пратениците на пленарна седница денеска одлучија Договорот кој во неделата го постигнаа Македонија и Грција, да се гласа по скратена постапка, ...
сите 74 | | | веќе видена

На почетокот беше независноста, а по неа дојде и спорот за името со соседната Грција. Така дојде и до забраната за зборот „Македонија“. Стојалиштето на нашиот ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Comcast со понуда од 65 милијарди долари го надмина Disney за Fox

Од:
До кого (е-маил):
Порака: