Неверојатна филозофија: Мајсторот кој упорно се обложува и постојано е во ќар!

Станува збор за еден обичен човек од Бања Лука, кој најде оригинален начин да ги победи обложувалниците. Тоj e обичен човек, со семејство, со работа, со станбен кредит, со родители на село, но и со една револуционерна идеја кога се обложувалниците во прашање. Вели дека тој е како секој втор Балканец, желен да уплати ливче, но за забава, не со вртоглави суми. „Се сметам себеси за умерен играч. Неделно играв три до четири ливчиња, со уплата од пет конвертибилни марки (150 денари н.з.) барав да добијам 100. Значи, просечниот коефициент ми беше некаде над 20. Да се разбереме, јас уживав во играта, во исчекувањето на гол или промена ‘’на резултатот на телетекст. И сега уживам во тоа, меѓутоа, што би рекла мојата баба ‘за свој грош’“, вели обложувачот. Системот е едноставен, но функционира. Човекот отворил своја куќна обложувалница. Се обложува исто како и порано, но сега ги заменил улогите. Станал сопственик на обложувалница во која има само еден активен играч – самиот тој. Ќе одигра ливче по коефициенти од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубителите на онлајн обложувањето во Македонија конечно добија светски позната обложувалница со македонска поддршка – Coinbet24. Coinbet24 е првата светска обложувалница која нуди македонска поддршка. Тоа значи дека сајтот е на македонски јазик, што овојзможува брза регистрација за само 30 секунди и лесно креирање на тикети. Уплатата е во македонски денари и може да ја направите од ваште кредитни и дебитни картички. Депонирајте најмалку 250 денари, а минималната уплата за тикет е 10 денари. Дека фокусот на обложувалницата е на Македонија говори и фактот што Coinbet24 во соработка со специјализираниот портал за обложување kladenje.mk веќе почна да спроведува наградни игри и да доделува бонуси. Кога станува збор за бонусите моменталната понуда е 100% бонус до 6000 денари , кој го добивате при првата уплата, и 20 бесплатни вртења за вашите омилени слот апарати. Coinbet24 нуди одличен избор на спортови и настани на кои можете да се обложувате. Спортското обложување вклучува спортови како кошарка, тенис, хокеј на ...
| | веќе видена | слични

Coinbet24 е онлајн обложувалница која е нова на нашиот пазар. Како што добро знаете сите нови обложувалници имаат многу поволни понуди за сите нови корисници со цел да ве привлечат како корисник. Посебно што треба да нагласиме за оваа обложувалница е тоа што е фокусирана на Балканот, а посебно на Македонија. Ова се неколку причини зошто треба да имате акаунт на Coinbet24 : Сајтот има македонска поддршка Уплатата и исплатата е во македонски денари Со првиот депозит ви следува 100% бонус и 20 бесплатни вртења Минималниот депозит е 250 денари Минималната уплата на тикет 10 денари Љубезна корисничка поддршка Експресна исплата Високи коефициенти за обложување во живо Повеќе од 10.000 натпревари во живо месечно Ова се само дел од причините за да се стекнете со едно поинакво искуство од областа на онлајн обложувањето. Добиј бонус на Coinbet24
| | веќе видена | слични

Светски познатата обложувалница Coinbet24 од неодама влезе на македонскиот пазар, но веднаш стана омилена кај онлајн обложувачите во Македонија и тоа од повеќе причини. Македонска поддршка Coinbet24 е првата светска обложувалница која нуди македонска поддршка. Тоа значи дека сајтот е на македонски јазик, што овојзможува брза регистрација за само 30 секунди и лесно креирање на тикети. Уплатата е во македонски денари и може да ја направите од ваште кредитни и дебитни картички. Депонирајте најмалку 250 денари, а минималната уплата за тикет е 10 денари. Одлична понуда Coinbet24 нуди одличен избор на спортови и настани на кои можете да се обложувате. Спортското обложување вклучува спортови како кошарка, тенис, хокеј на мраз, американски фудбал, фудбал, рагби, крикет, снукер, бејзбол, одбојка, пикадо, бадминтон, футсал и ракомет. За некои фудбалски натпревари, бројот на понуди достигнува и до 200, а има и 10.000 натпревари за обложување во живо секој месец. Бонуси Бонусите се само едниот сегмент поради кој ...
| | веќе видена | слични

Обложувалницата Coinbet24 е нова на нашиот пазар, но со нејзиното влегување направи вистински бум. Кога ќе ја отворите страната може да забележите дека има македонска поддршка, а тоа е навистина голема реткост. Што значи македонска поддршка? Македонската поддршка всушност значи дека сајтот е комплетно на македонски јазик, а на тој начин вие многу лесно ќе се снајдете во поглед на составувањето на тикети, регистрација и слично. Освен тоа, уплатата е во македонски денари. Тоа може да го направите преку вашите кредитни и дебитни картички и тоа во минимална сума од 250 денари . Потоа тикетите може исто така да ги играте во денари, а минималната уплата за тикет е 10 денари. Кога станува збор за исплатата и тука парите си ги добивате во наши македонски денари. Значи со еден збор, немате потреба да го замарате вашиот мозок и да ги конвертирате еврата во денари. Доколку се соочите со одреден проблем, на располагање ви стои корисничка поддршка која ви нуди решавање на проблемите и тоа на македонски јазик. Не мора да ...
| | веќе видена | слични

Од неодамна кај нас на обложувачкиот пазар се појави една нова и модерна онлајн обложувалница, Coinbet24 , која ги поседува сите лиценци, а на некој начин е „скроена“ за нашиот простор, бидејќи има македонска поддршка, а исто така уплатите и исплатите се во македонски денари. Јас веднаш одлучив да ја испробам и мојата сметка ја креирав за само 30 секунди, бидејќи како што погоре кажавме, страната е на македонски и е лесно разбирлива. Потоа си направив уплата од 1000 денари, иако минималниот депозит е 250 денари, но во тој случај немаше да бидам квалификуван за 100% бонус. Во случајов како што направив јас, покрај моите депонирани 1000 денари, Coinbet24 ми кредитира уште 1000 денари бонус кој можам да го користам за обложување. Потоа следуваше обид за заработка . Понудата им е доста широка и ги има истите натпревари како и во другите најпознати светски обложувалници, а посебно тоа што ми се допадна е обложувањето во живо. Кога станува збор за коефициентите, во неколку наврати се сретнав со најголем ...
| | веќе видена | слични

Светски познатата обложувалница Coinbet24 пристигна на македонскиот пазар и е првата светска обложувалница која има македонска поддршка. Па така, љубителите на обложувањето во Македонија сега ќе можат лесно и брзо да се регистрираат, а при тоа Coinbet24 нуди фантастични услови и бонуси за своите клиенти и што е најважно има македонска поддршка. Coinbet24 нуди одличен избор на спортови и настани на кои можете да се обложувате, со бројни понуди за сите големи првенства, спортови и настани. Спортското обложување вклучува спортови како кошарка, тенис, хокеј на мраз, американски фудбал, фудбал, рагби, крикет, снукер, бејзбол, одбојка, пикадо, бадминтон, футсал и ракомет. Coinbet24 покрива голем број на спортови, и за секој настан има повеќе понуди на кои може да се обложувате. За некои фудбалски натпревари, бројот на понуди достигнува и до 200, а има и 10.000 натпревари за обложување во живо секој месец. Coinbet24 ги има најреалните и најисплатливите коефициенти. Нивните коефициенти навистина соодветствуваат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 164 | | | веќе видена

„Не беше меѓу првите 10 на обложувалниците, но направи изненадување“; „Песната може да ја сметаа за аутсајдер, но се покажа дека има динамика“, се дел од ...
сите 281 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 245 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 196 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатна филозофија: Мајсторот кој упорно се обложува и постојано е во ќар!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: