Театроск – победник на натпреварот за живи статуи на фестивалот Зигет 2018

Здружението на граѓани Театроск оваа година настапуваше на Зигет фестивалот, кој се оддржа во Будимпешта и е еден од најголемите музички фестивали во Европа. ...
| | веќе видена | слични

„Статуафест или Другото лице на улицата е интернационален уличен уметнички фестивал кој што ќе се одржи на 14 и 15 септември, од 18 и 30 часот, па сè до ...
| | веќе видена | слични

Здружението на граѓани „Театроск“ од Скопје за актот „Контрабас“ освои прво место од гласањето на публиката на интернационалниот натпревар за живи статуи кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

После по*но скандалот кој го тресе цел регион, бракот на Карлеуша и Тошиќ сериозно е занишан.Душко Тошиќ неодамна и поставил ултиматум на ЈК ако сака да остане ...
сите 214 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Театроск – победник на натпреварот за живи статуи на фестивалот Зигет 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: