Цивил МК: Национализмот се покажа како мошне штетен, особено ако се има предвид дека Македонија е мулитиетничка, мултикултурна држава којашто со Рамковниот ...

Национализмот се покажа како мошне штетен, особено ако се има предвид дека Македонија е мулитиетничка, мултикултурна држава којашто со Рамковниот договор се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 364 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 190 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Аферата помеѓу Карлеуша и Врањеш продолжува понатаму, додека тие двајца се препукуваат преку социјалните мрежи. И само што Огњен поставил фотографија, каде што ...
сите 191 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ја оспорува и содржината и процедурата во која е донесен законот за употреба на јазиците. Партијата на Христијан Мицкоски денеска ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: Национализмот се покажа како мошне штетен, особено ако се има предвид дека Македонија е мулитиетничка, мултикултурна држава којашто со Рамковниот ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: