Citroen го прикажува DS3 Cabrio Racing

Следејќи го примерот на својата сестринска марка Citroen во предвечерјето на Фестивалот на брзината во Гудвуд ја открива спортската изведба на DS3 Cаbrio создадена во соработка со тимот од WRC. Од Citroen тврдат дека без оглед што кабриото е потешко за 25 kg има исти динaмички карактеристики како и затворениот хечбек DS3 Racing со 1.6 литарскиот турбо навиен на 207 КС под хауба. Менувачот е рачен со 6 степени, потпирањето е спортско развиено на патека со тест возачите од WRC. Помоќни се и сопирачките кои се сокриваат зад бандажите од лесен метал од 19 инчи. Визуелниот лик е подобрен со специјална мат боја украсена со црвени акценти. Внатре се поставени спортски седишта поставени со кожа, спортски педали и волан. Се мислело и на секојдневно користење на спортистот. Затоа одзади е поставено детско седиште поставено со ист материјал и дезен како и седиштата. Кога DS3 Cabrio Racing ќе се појави на пазарот ќе биде објавено подоцна кога ќе се знаат и цените и перформансите.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Под влијание на потопол влажен бран утре и во среда ќе биде облачно со врнежи претежно од дожд. Во западните делови се очекуваат обилни врнежи (локално над 40 ...
сите 270 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 268 | | | веќе видена

По бегството на поранешниот премиер Никола Груевски само со лична карта, власта ќе бара начин на обвинетите, освен пасошот да им биде одземен и овој документ, ...
сите 225 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори. Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 255 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Citroen го прикажува DS3 Cabrio Racing

Од:
До кого (е-маил):
Порака: