Циторен DS5 и Конкорд (фото)

Продолжува серијалот на фотографии на новиот Цитроен DS5. Овојпат најновиот адут на Циторен позира под крилата на иконскиот Конкорд, прв и единствен суперсоничен патнички авион. Според францускиот авто-производител, фотографиите се дело на Laurent Nivalle, фотограф на Citroën Styling, а направени се на аеродромот Le Bourget во Франција. Освен тоа, според Цитроен во DS5 се вметнати повеќе дизајнерски елементи, инспирирани од авионите.
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 283 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циторен DS5 и Конкорд (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: