Ципрас: Договорот од Преспа отвора перспектива на мир и соработка во регионот

8 копии

Имаме многу важен договор со северните соседи, договор што се однесува на перспективата на соработка и мир во регионот, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Кремљ до Белата куќа, од Ватикан до Даунинг Стрит, во Пекинг и во целиот свет, веројатно сум единствениот европски лидер што секаде оди без вратоврска, вели ...
| | веќе видена | слични

Имаме многу важен договор со северните соседи, договор што се однесува на перспективата на соработка и мир во регионот, изјавил грчкиот премиер Алексис Ципрас ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска е во работна посета на Москва. Има голема потреба за разговор, сметаат експертите. Грчко-руските односи се влошија ...
| | веќе видена | слични

За политичките аналитичари нема сомнение дека спогодбата од Мала Преспа ќе се најде на врвот на дневниот ред на денешната средба во Москва, помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Со полагање венец на споменикот на Незнајниот јунак во Москва, грчкиот премиер Алексис Ципрас ја започна еднодневната работна посета на Русија.Ципрас се сретна ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Алексис Ципрас при секоја средба со релевентен странски претставник, чија земја ја признава Македонија под нејзиното уставно име, го потсетува ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Алексис Ципрас по средбата со словенечкиот колега Борут Пахор, во изјава за медиумите истакна дека Грција ја враќа иницијативата на Балканот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Грција направи историски договор со соседната земја и покрај спротивностите на ретроградната струја што постои на меѓународната сцена.Ова го кажал грчкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас: Договорот од Преспа отвора перспектива на мир и соработка во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: