Ципрас пред средбата со Заев: Македонската нација не постоела никогаш


17 копии

Македонска нација не постоела никогаш, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас за неделното издание на весникот „Етнос“, според порталот Њуз 24/7. Ципрас, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се колнам дека со патриотска одговорност ќе барам заемно прифатливо решение. И моја и одговорност на грчката влада е да се затворат колку што е можно повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Се обврзувам дека во следниот период со патриотска одговорност ќе се стремам кон заемно прифатливо решение на прашањето за името, рече грчкиот премиер Алексис ...
| | веќе видена | слични

Сите претседатели ги повторија нивните добро познати позиции, а трнлив се чини дека ќе биде патот за наоѓањето на заеднички јазик. За резултатот од средбите, ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас вели дека постои можност за решение на спорот со името затоа што новото политичко раководство во Македонија покажува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

"Се залагам дека во времето кое доаѓа со патриотска одговорност ќе побарам заемно прифатливо решение. Затоа што, ако е вистина, тоа е национално, тогаш тоа е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Да смени тактика и да почне од нула, а не од сложено име, затоа што „Македонија не припаѓа ниту на Ципрас, ниту на Мицотакис, ниту на Левендис, туку Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ продолжува со проекции на филмовите што конкурираат за „Златна камера 300“, а паралелно се ...
сите 138 | | | веќе видена

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 109 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас пред средбата со Заев: Македонската нација не постоела никогаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: