Циндриќ: Вардар беше прекрасен период во мојот живот, на Раул му благодарам за довербата

Шампионските денови, никој не може да ги заборави. Нецели две години по освојување на титулата во Лигата на шампионите, ракометарите од златната генерација ...
| | веќе видена | слични

Спортмедиа во Келн, Марија Ковачева Дојдовме во Келн за главната рунда и Президент Купот на Светското првенство, но веднаш по првото влегување во „Ланксес ...
| | веќе видена | слични

И покрај убедливиот старт на Светското првенство 2019 во Германија и во Данска, хрватската ракометна јавност е оптоварена од една тема која воопшто не изгледа ...
| | веќе видена | слични

Хрватска вчера ја победи Македонија со убедливи 31:22. Резултатот не е вистинска слика на она што се случуваше на теренот, предноста Хрватите ја направија во ...
| | веќе видена | слични

Хрватска успеа да ја победи Македонија со уверливи 31:22 во ситуација кога нашата игра комплетно се распадна во последните 10-тина минути, период од играта кој ...
| | веќе видена | слични

Лука Циндриќ не „се соблече" во дуелот со Јапонија, но затоа пак максимално подготвен го чека утрешниот дуел со Македонија. „Очекувам тврда и неизвесна средба. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 784 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 369 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 181 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 91 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
сите 234 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циндриќ: Вардар беше прекрасен период во мојот живот, на Раул му благодарам за довербата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: