Циндриќ: Вардар, Комити, Скопје, Македонија ви благодарам на сите! (ФОТО)


Лука Циндриќ преку социјалните мрежи уште еднаш се заблагодари на Вардар и неговите навивачи за времето поминато во Скопје.Лука Циндриќ остави голема трага во ...
| | веќе видена | слични

Минатиот викенд Лука Циндриќ со својот нов клуб се врати во Скопје и вардаровите навивачи го пречекаа со бурен аплауз. „Комитите“ никогаш нема да го заборават ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вардар по тесната борба и големата доза на тензија против Киелце успеа да победи и да избие на второто место во групата, но и да добие пријава во врска со ...
| | веќе видена | слични

Вардар вчера успеа да ја добие директната битка со Кјелце во која двата тима се бореа за второто место во групата, но наспроти доминацијата на нашиот првак од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Алекс Душебаев се најде во центарот на вниманието на вчерашниот меч кој го одиграа Вардар и Кјелце во Лигата на шампионите, од едноставна причина што шпанскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 240 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Британците сметаат дека поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон е најсоодветниот кандидат за нов лидер на владејачката Конзервативна партија, а ...
сите 114 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 67 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 55 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циндриќ: Вардар, Комити, Скопје, Македонија ви благодарам на сите! (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: