Метео: Сончево со мала до умерена облачност и температура до 26. степени


18 копии
4 копии

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени. УВ-индексот ќе биде осум.  Во Скопје слично време, сончево со мала до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
61 копии
12 копии
8 копии

Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

И синоќа пред македонското Собрание, двочасовни протести против промена на името и потпишаниот договор со грција. Минаа мирно, без инциденти и без користење ...
сите 219 | | | веќе видена

Ако Грција ја даде согласноста за отворање пристапни преговори со Северна Македонија, како ќе постапат скептичните Франција и Холандија, кои првично изразија ...
сите 70 | | | веќе видена

Уште пред да стави потпис на договорот со Грција, власта почна кампања за претстојниот референдум. „Договорот, пред се, овозможува ставање печат на вековитоста ...
сите 152 | | | веќе видена

Македонската кујна е карактеристична и препознатлива по своето "Гравче тавче", а верувале или не очигледно и Италијанците го обожуваат гравот. Веројатно тоа е ...
сите 65 | | | веќе видена

По денешното усвојување на владина седница, договорот за името влегува во собраниска процедура. Нема дилеми дека има доволно гласови за негова ратификација во ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Метео: Сончево со мала до умерена облачност и температура до 26. степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: