Поскапеа цигарите

Цигарите Вест, Родео и Бос поскапеа за 5 денари. Согласно планот за зголемување на акцизите, од јуни се очекува ново зголемување на цената.
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
11 копии

Пушењето цигари станува поскапо за македонските граѓани. Поскапea цигарите во Македонија. Во продавниците од минатата недела поголемиот број брендови цигари ...
| | веќе видена | слични

Од пред неколку денови, во продавниците повеќе брендови на цигари се продаваат по нова цена, поскапи за околу 5 денари. Законот за акцизи на цигарите и ...
| | веќе видена | слични

Цигарите согласно законските мерки донесени уште пред две години, поскапуваат и оваа година. Иако зголемувањето на акцизата би требало да значи поскапување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борбата со откажувањето од цигарите, денеска е една од најприсутните во полето на здравјето. За да им излезат во пресрет на пушачите кои сакаат да престанат, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 238 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Ќе излезат ли власта и опозицијата од ќорсокакот во кој се најдоа поради Катица Јанева? Ќе попушти ли ВМРО ДПМНЕ , или пак владеачката гарнитура ќе го смени ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапеа цигарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: