Ѓоковиќ го освои Мадрид


Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е победник на Мастерс турнирот – Мадрид Опен. Тој со 2-0 во сетови (6-3 6-4) за 93 минути игра го совлада 9-тиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е прв тенисер на АТП-листата, а на најновата листа и покрај поразот од Рафал Надал во финалето на Мастерсот во Рим, тој ја ...
| | веќе видена | слични

Кралот на земјениот терен во тениската елита, Рафаел Надал, буквално си поигра на теренот во Рим со Новак Ѓоковиќ во финалниот дуел од овој Мастер и го совлада ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рафаел Надал ја одбрани титулата на Мастерсот во Рим и докажа дека на бавната земјена подлога во Италија е тешко да се победи, а тоа денеска на своја кожа го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 593 | | | веќе видена

Улогата на судијката Весна Димишкова е јасна, вели сведокот Орце Камчев, кој за себе вели дека е жртва во случајот „Рекет“. ПИМ мерките што ми беа продадени од ...
сите 495 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 175 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ го освои Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: