Владата денеска ќе одлучува за разрешувањето на Велковски


Според информациите кои ги пренесуваат дел од македонските портали, а кои се повикуваат на високи извори од МВР, Сашо Тасевски е назначен за нов директор на ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот реагира на информациите во медиумите дека новиот директор на Бирото за јавна бзбедност ќе биде уменуван во среда на владина седница, и оти станува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сашо Тасевски е назначен за нов директор на Бирото за јавна безбедност, ексклузивно дознава Press24 од високи извори во МВР. Одлуката се очекува утре да помине ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Поставувањето на личниот бодигард за директор на БЈБ, само во диктатура ваква вест може да е дел од “нормалното” живеење. Еве на кратко си дозволив да си ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сашо Тасевски, началник на Шестата управа, и Зоран Јовановски-Челик, пензиониран генерал, се во тесна трка за идниот наследник на Лазе Велковски, доскорашниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата денеска ќе одлучува за разрешувањето на Велковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: