Вардар со нов рекорд против Брест Мешков обезбеди финале во СЕХА


Ракометарите на Вардар ги очекува еден од најважните периоди сезонава. Во недела црвено-црните ќе го одиграат првиот меч од четвртфиналето во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Кил имаше добра увертира пред четвртфиналниот двомеч против Вардар во Лигата на Шампионите. “Зебрите“ во својата арена беа подобри во дербито од ...
| | веќе видена | слични

Кил во победнички ритам ќе го пречека Вардар во првата четвртфинална пресметка во Лигата на шампионите. Иако „зебрите“ делуваат моќно особено на домашен терен, ...
| | веќе видена | слични

Немаше никакво сомнение во тоа дека Вардар ќе има целосна поддршка на реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите против Кил… Возвратниот дуел ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар со нов рекорд против Брест Мешков обезбеди финале во СЕХА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: