5 освежителни пијалоци за слабеење

Наместо вештачките сокови, сами подгответе си освежителени пијалоци од состојки кои ги топат масните наслаги, го поттикнуваат метаболизмот и го намалуваат нивото на шеќерот во крвта. Во чаша со вода додадете малку јаболкова киселина , по желба може и лимон и ѓумбир и добивате пијалак кој ги топи масните наслаги. Јаболковата киселина исто така го регулира и шеќерот во крвта. Бадемовото млеко (незасладено) е одлична замена за кравјото, содржи многу малку калории и е одличен избор за оние кои сакаат да намалат некој килограм. Лимонот содржи многу малку природен шеќер, затоа слободно додавајте цеден лимон во летните пијалаци. Сок од лубеница е многу освежителен пијалок, а воедно го намалува ризикот од рак, мозочен удар и болести на срцето. Свежо исцедениот сок од грејпфрут е богат со витамини и антиоксиданси, помага за намалување на килограмите и ви дава чувство на ситост, со што ве спречува да јадете повеќе отколку што е потребно.
| | веќе видена | слични

По повеќе од две децении на работа и усовршување на диетата и методите на детоксикација , нутриционистот Ен Луис Гитлеман уште еднаш ги израдува сите поборници на здраво живеење. 64 – годишната Ен, автор на триесетина книги, вклучувајќи го и револуционерниот начин на исхрана и совети за тоа како на уморниот организам да му пружите потребна побуда и да ја вратите виталноста , овој пат развила план за детоксикација кој го вклучува т.н. чудо од пијалок. Пијте црвени бои, чии основни состојки се сок од брусница , ѓумбир и лимон ,во вашиот црниот дроб ќе внесат свежина, ќе го исчистат од токсини и на тој начин ќе ги подобрат перформансите на целиот организам. Црниот дроб е најголемиот внатрешен орган кој ја прочистува крвта , го поддржува дигестивниот систем, го регулира шеќерот во крвта , помага во складирање на масти и продукција на протеини. Секоја чаша вино , кафе или некоја форма на индустриски произведена храна му нанесува на овој орган кој се наоѓа на десната страна од стомачната шуплина тежок удар , иако ...
| | веќе видена | слични

На сите нас ни е потребна детоксикација на организмот. Потребно е да го прочистиме телото од сите штетни супстанци кои ги внесуваме во нас преку храната, пијалоците но и преку воздухот. Најбрз начин да извршиме детоксикација е со пијалоци кои можеме да ги направиме дома. Подолу прочитајте како да направите пијалок од брусница кој ќе изврши детоксикација на вашиот организам. Брусница Брусницата преставува моќен антиоксиданс, освен тоа овој плод е извор на витамин Ц, минерали, органски киселини, шеќер, билни влакна. Хипуричната киселина која се наоѓа во брусницата е еден од најдобрите природни антибиотици. Потребни состојки 2 литра вода од брусница пола лажица мелен цимет 1/4 лажица ситно рендан ѓумбир 1/4 лажица морски оревчиња пола шоља свежо цеден сок од портокал 1/4 шоља свежо цеден сок од лимон Подготовка Водата од брусница ставете ја да проврие, и на намалена температура додадете ги зачините. Гответе на тивок оган уште 15 минути по додавањето на зачините. После тоа оставете ја течноста да се олади на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 152 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 освежителни пијалоци за слабеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: