Француската полиција со сина боја ги бележи учесниците на протестите на „жолтите елеци“


Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската полиција употреби солзавец против демонстрантите кои денеска се обидуваа да стигнат до зградата на Европскиот парламент во Стразбур, протестирајќи ...
| | веќе видена | слични

,,Жолтите елеци “ денеска протестираа 25. недела по ред против политиката на претседателот Емануел Макрон. Само по два дена откако тој вети дека ќе ја забрза ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Француската полиција употреби солзавец за да ги потисне демонстрантите од движењето „Жолти елеци“ кои се обидоа да стигнат до зградата на Европскиот парламент ...
| | веќе видена | слични

Француската полиција употреби солзавец за да ги спречи Жолтите елеци да дојдат до зградата на Европскиот Парламент во Стразбур.Припадниците на Жолтите елеци ...
| | веќе видена | слични

Француските „жолти елеци“ се подготвуваат за 24-ти последователен викенд на протести. Овој пат, центар на демонстрациите ќе биде Стразбур, каде што се очекува ...
| | веќе видена | слични

Во однос на конференцијата за печатот, Емануел Макрон го помина тестот на политичките коментатори. Но, дали тој успеа да ги убеди Французите, одговорот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 247 | | | веќе видена

 Доколку се ревидира методологијата на проширување и доколку Унијата напредува во сопствената реорганизација преговорите на Македонија со Унијата можат да се ...
сите 367 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 200 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француската полиција со сина боја ги бележи учесниците на протестите на „жолтите елеци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: