Поголемиот дел од ветените пари за обнова на Нотр Дам не се уплатени

„Износот од милијарда евра кој се спомнува во медиумите не го вети ниту една поголема фондација или администрација“ – нагласил надбискупот Опети. Катедралата ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што Франција подготвува да објави меѓународен конкурс за идејно решение за обнова на познатата катедрала, некои дизајнери веќе ги објавија ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Бидејќи Франција се подготвува да објави меѓународен натпревар за реконструкција на Нотр Дам, готската катедрала неодамна сериозно оштетена од голем пожар, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ваквиот даночен договор е најголем во историјата на Италија. Компанијата Керинг , која негираше дека не плаќа данок , според аналитичарите, има готови пари во ...
| | веќе видена | слични

Палингенезија е збор со грчко потекло кој значи преродба. Токму тоа е името на еден од проектите за новиот кров на катедралата Нотр Дам кој изгоре во несреќата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 363 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 89 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголемиот дел од ветените пари за обнова на Нотр Дам не се уплатени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: