Овој чудесен гол мора да го погледнете повеќе пати - Мајсторијата на бразилецот ќе ве остави без здив! (видео)

Овој гол кој беше виден и снимен на еден футсал натпревар става вистински хит на социјалните мрежи. Со години се восхитуваме на потезите на неверојатниот ...
| | веќе видена | слични

Првиот гол на видеово е „сувиот лист“ на Мице Шилегов: *** Металург неславно ја заврши најслабата сезона откако учествува во Лигата на шампионите со дури 9 ...
| | веќе видена | слични

Крилото на Металург, Мице Шилегов го има петтиот најубав гол на колото во Лигата на шампионите.Металург со пораз од 30:24 на гостувањето кај Татран Прешов го ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот вицепрвак загуби и на гостувањето во Прешов од Татран со 30:24 за последно шесто место во својата група Ц со само два освоени бодови. Во изборот ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Во првиот дел од отворено Студио 1, новинарите Искра Опетческа и Игор Стефановски кои ги следат денешните судски рочишта ги пренесуваат последните информации ...
сите 185 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 206 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој чудесен гол мора да го погледнете повеќе пати - Мајсторијата на бразилецот ќе ве остави без здив! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: