Овој чудесен гол мора да го погледнете повеќе пати - Мајсторијата на бразилецот ќе ве остави без здив! (видео)


Овој гол кој беше виден и снимен на еден футсал натпревар става вистински хит на социјалните мрежи. Со години се восхитуваме на потезите на неверојатниот ...
| | веќе видена | слични

На интернет се појави видео од безбедносни камери поставени во двор, на кое гледаме паркиран скап автомобил Ламборџини. Потоа, на улицата доаѓа еден човек кој ...
| | веќе видена | слични

Кристофер Чен, 15-годишно момче од Трондхајм, Норвешка стана голема ѕвезда во светот и социјалните мрежи. Ова момче кое има кинеско потекло успеа да освои поен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство до семејството на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски.„Дозволете ...
сите 102 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 138 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој чудесен гол мора да го погледнете повеќе пати - Мајсторијата на бразилецот ќе ве остави без здив! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: