Човекоткој веруваше во невоможното, 19 години од трагичниот настан

Поминаа 19 години од трагичниот настан, митот за Дражен не престанува а неговиот гроб не познава генерации.. "Генерациски започнавме заедно, ги поминавме сите категории, кадети, јуниори, сениори, бевме заедно на многу мечеви,делевме среќа, радост, тага, понекогаш и некоја солза" - сеприсеќава Стојко Вранковиќ. Не го памтат само соиграчите,него го памтат сите. Дури и оние кои беа многу млади кога Дражен настрада, неговата магија може да се почувствува преку интернет снимките. Респект е збор кој американците не гопознаваа когаво прашање бешеевропската кошарка, се додека не го запознаа Дражен. "И самата потврда дојде од колевката на кошарката, од НБА лигата. Се разбира тоа беше примањето во куќата на славните" - кажува Стојко. Пред финалето на сите финалиња, во Барселона, одеше од соба до соба и му кажуваше на соиграчите дека утре верува дека можат да направат чудо. Вранковиќ резимира: "Па тоа навистина е Дражен, тој веруваше во невозможното, а и многу пати докажа дека невозможното може да се совлада". Неможе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Адвокатот на Груевски, Димитар Дангов за ТВ21 рече дека нема сознание каде се наоѓа неговиот клиент. Тој не сакаше да даде изјава, но писмено ни одговори дека ...
сите 273 | | | веќе видена

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 180 | | | веќе видена

Групацијата „Македонија блокира“ денеска до пратениците поднесе барање да не гласаат во понатамошната постапка за уставни зимени во Собранието. Најавија и дека ...
сите 101 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 132 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот медиум Си-Ен-Ен поднесе тужба против претседателот Доналд Трамп и неколку високи службеници во неговиот кабинет, со барање веднаш да му биде ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човекоткој веруваше во невоможното, 19 години од трагичниот настан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: